чебурек ням ням ням

Як стати адептом особистої ефективності?

Велика армія коучів рівними шеренгами крокує до тебе. В їх спраглих до ефективності очах горить вогонь осуду, коли вони бачать рівень твого тайм-менеджменту.  

Ці та інші сумні картини малюються в голові, коли стоїш перед вибором між переглядом фільму зі свіженького «Топ-10 цієї зими» та книжкою по саморозвитку.

Клацни на Девіда Аллена, щоб скачати його книгу

Розслабся, вдих-видих. Дисципліна, план – це твої інструменти, але саме спокій та чесність із самим собою – це головне правило особистої ефективності.

Зі всієї популярної сьогодні системи GTD (Getting Things Done) можна виділити два найкрутіші інструменти, які допоможуть тобі відповісти на питання в заголовку:

  • списки;
  • принцип 20 хвилин


Списки включають в себе дві групи завдань: особисті та робочі. Особисті можуть мати три рівні терміновості:

  • сьогодні (або зараз);
  • на цьому тижні;
  • віддалені у часі (дуже часто в цю категорію підпадають не просто завдання, а твої особисті цілі).


В свою чергу робочі мають два рівні: сьогодні та несьогодні.
Завдання на сьогодні завжди мають бути перед очима, тому краще записувати їх на окремий лист паперу.

В чому сенс цього підходу: розробивши список, ти бачиш певний алгоритм своїх дій, визначаєш пріорітети та трясешся від задоволення, коли викреслюєш чергове завдання з поміткою «Виконано».

Але що робити із завданнями, які викликають легку паніку від того, скільки часу вони потребують? Тут вступає в дію принцип 20 хвилин. Якщо ти вирішив з’їсти слона, ти не станеш ковтати його цілим, чи не так? Ти будеш їсти його шматочками, правильно?

Так і тут. Розбий свій онлайн-курс/книгу/лекцію на сеанси по 20 хвилин і ти зрозумієш, як швидко та легко йде процес. Можеш спробувати чергувати такі сеанси між собою.

Проте, ніхто з нас не робот  і ти маєш бути чесним з собою: життя складається не лише з завдань, роботи, цілей та нових сходинок розвитку. Ніхто не відміняв розваги, хоббі та стосунки. Залишай собі час на речі, які поліпшують тобі настрій та роблять веселим. Обмеж у часі виконання завдань зі списків, роби собі вихідні та не соромся того, що інколи стаються напади лінощів 😉 

Тим паче, враження від активного відпочинку допомагають стати ефективнішим.

Автор: Костянтин Калюкін

=