чебурек ням ням ням

Як розбудити в собі лідера?

Як каже Вікіпедія, “лідер” – це той, хто веде, йде попереду. Вміння вести за собою команду – дуже цінне на ринку праці, особливо серед студентів. Але навіть якщо ти не знаходиш в собі природної схильності до лідерства, ці якості можна розвинути самостійно. Ми склали 7 кроків, які допоможуть тобі стати лідером. І бонус наприкінці статті:)

1. Завжди випромінюй впевненість.
Впевненість – це саме та якість за якою впізнають лідера. Він не просто вдає з себе сміливця, а щиро вірить в свою свою мету та команду і заряджає цим оточуючих. Впевнений лідер переконує інвесторів або партнерів лише своїм виглядом, якою б безнадійною не була його ідея.

Крок 1. Навіть якщо ти не боїшся виступати на публіці, проводь якомога більше часу перед дзеркалом, тренуючи поставу і вираз обличчя – так ти зрозумієш як тебе сприймаються інші. У справжнього лідера ніколи не тремтить голос, він чітко та ясно викладає свою думку. Спробуй щодня репетирувати перед дзеркалом коротку промову, з якою виступиш перед командою. Уникай слів, які виражають невпевненість: “можливо”, “начебто”, “напевно”, “якби”. Якщо подібні вирази проскакують – починай спочатку.

2. Ніколи не забувай про саморозвиток.
Лідер – не той, хто все знає, а той, хто завжди вивчає нове. Читай якомога більше книжок. Не тільки про свою сферу, але й історії успішних людей, художні або надихаючі твори. Пам’ятай, що навіть Білл Гейтс та Ілон Маск мають щоденну паузу для спокійного читання.

Крок 2. До розвитку варто не тільки прагнути, але й фіксувати його. Щодня записуй свої перемоги та кроки на шляху до мети. Так ти зможеш відстежити свій прогрес і змотивуватись на подальший рух. Повір, ніщо так не надихає як розуміння успішно пройденого шляху. 

3. Будь комунікабельним.
Яким би вдумливим та розумним керівником ти не був, спілкування – це важлива складова лідерства. Щодня тобі доведеться багато говорити з абсолютно різними людьми і до кожного знаходити підхід. Розширюй своє коло знайомств, підходь та знайомся з людьми, які здаються тобі цікавими. Так ти навчишся знаходити спільну мову з представниками різних професій та поглядів.

Крок 3. Якщо ти досі маєш блок в спілкуванні, спробуй поставити собі за ціль познайомитись з п’ятьма цікавими людьми за тиждень. Неважливо де, неважливо як. Якщо ти маєш ідею стартапу або крутого проекту не соромся  розповісти їм про це. Як би страшно та незручно не було спочатку, згодом ти зрозумієш, що це шлях до подолання комплексів.

4. Припини боятись.
Страх – це нормальний стан перед невідомим. Але якщо він сильніший за твоє прагнення – нічого не вийде. Лідер не боїться не тому, що він самовпевнений відчайдух, а тому що переступає через свої сумніви та страхи.

Крок 4. Натхнення чужим прикладом – чудовий спосіб подолати страх. Знайди людину, яку вважаєш успішною в своїй сфері. Не соромся зайти до батьків на роботу, або розпитати знайомого підприємця як він досяг позицій лідерства. В копіюванні чужого шляху немає нічого поганого. Так ти краще зрозумієш усі нюанси і не наробиш можливих помилок.

5. Бери відповідальність.
Лідер бере відповідальність не тільки за себе та свої дії, але і за свою команду. Він чітко усвідомлює вагу прийнятих ним рішень і наслідки, які з цього випливають. Він знає, що труднощі або поразки неминучі. Але це його тільки загартовує.

Крок 5.Просто зараз візьми на себе відповідальність за щось. Необов’язково починати з масштабного – візьми відповідальність за життя рослинки на підвіконні або харчування кота. Так ти краще зрозумієш, які наслідки може мати безвідповідальність. Якщо ти готовий до більшого, візьми на себе підготовку групи до іспиту в університеті, або почни збір коштів на облаштування скверу перед будинком. Все починається з малого, і згодом ти відчуєш в собі сили почати щось більше.

6. Плануй детально та безжалісно.
Лідер вміє мислити стратегічно. Він має покроковий, детальний план, який не дає збитися з курсу. Хороший керівник веде команду не тільки в часи піднесення, але й під час застою та труднощів. Він далекоглядний і знає що робити у кризовій ситуації, навіть якщо вона маловірогідна. Лідер завжди має план Б.

Крок 6.Заведи блокнот або щоденник, в який будеш детально записувати свої плани та думки. Навіть у вихідні, коли, здається, немає справ, записуй чим плануєш зайнятись. Слідування плану допоможе краще зрозуміти свої часові та особисті ресурси. Така навичка стане в нагоді у майбутньому, коли ти будеш керувати великою компанією.

7. Дослухайся до критики.
На початку ми сказали, що варто вчитись говорити з людьми. Але хороший лідер вміє також їх слухати. Команда – це твій головний інструмент у досягненні успіху, тож завжди дослухайся до її побажань чи порад. Навіть якщо підлеглі критикують твої дії – спілкуйся на рівних, з’ясуй, чому вони так вважають або що їх не влаштовує. Будь гнучким, і команда піде за тобою.

Крок 7. Останній крок найважливіший – збери команду своєї мрії. Знайди однодумців в своїй групі, університеті, серед друзів або знайомих. Розкажи їм про свою ідею та почни її втілення.

 

І ось обіцяний бонус. Якщо ти пройшов усі кроки до лідерства і хочеш випробувати свої сили, час братись за реальне завдання – клацай сюди і переконай усіх, що ти справжній лідер.

=