чебурек ням ням ням

Історія успіху: як побудувати кар’єру в British American Tobacco

Global Graduate – це програма розвитку майбутніх бізнес-лідерів, призначена для випускників, які прагнуть успішної міжнародної кар’єри в одній з найбільших компаній світу.

Ми поговорили з Керівником відділу продуктів нового покоління в Київському офісі компанії ВАТ та просто чудовою людиною Ігорем Кравцем про його досвід участі у програмі.

Програма Global Graduate – одне з найяскравіших вражень за 10 років кар’єри, що задали мотивацію на довгий період.

Як все починалося

Випускник «Львівської Політехніки», Ігор приєднався до компанії у 2007 році, почавши кар’єру з програми Global Graduate.  З досвідом активної участі у міжнародній студентській організації, і вищою освітою у менеджменті, він чітко розумів, чого хоче: розвиватись далі у міжнародному бізнес середовищі, навчаючись найкращим практикам у сфері маркетингу,  отримати досвід роботи з командами і прийняття рішень, що безпосередньо впливають на бізнес результат. Таким чином, вибір кар’єри у великій міжнародній компанії з багаторічним досвідом, був очевидним.

У 2007 році програма для випускників BAT була найкращою пропозицією на ринку для початку кар’єри і швидкого старту у великому бізнесі – такою вона є і зараз.

Які відчуття від програми

З одного боку, ти приходиш на повноцінне місце роботи – в тебе вже з’являється відповідальність і можливість приймати рішення, що впливають на бізнес. З іншого боку, люди навколо розуміють, що тобі потрібен час для того щоб набути практичні знання – вони орієнтовані на те, щоб тебе навчити, передати власний досвід. Таке ставлення, орієнтоване на людей і бажання ростити таланти притаманне не тільки цій програмі, а власне культурі компанії BAT. Це завжди було нашою сильною стороною.

Інфографіка кар’єри Ігоря Кравця

Культура компанії – це перше, що приємно дивує, коли починаєш тут працювати. Тут зовсім інші стандарти спілкування, роботи та постановки задач, ніж ми звикли очікувати від великих корпорацій. Не відчувається традиційної суворої робочої ієрархії, прозора постановка задач і стратегії, відкрита комунікація з топ-менеджментом. Наприклад, генеральний директор, що відповідає за бізнес компанії на 11 ринках Східної Європи і Середньої Азії сидить у сусідньому кабінеті, відкритий до спілкування та активно приймає участь у суспільному житті команд. Більше того, він один з топ-менеджерів, що безпосередньо допомагає адаптуватися молодим Global Graduates у бізнес середовищі.

Сценарій розвитку разом з British American Tobacco

Global Graduate Programme

На цьому етапі ти вчишся розуміти структуру ринку, потреби споживачів, інтенсивно відпрацьовуєш свої навички і отримуєш практичний досвід, необхідний для менеджерської позиції в обраному напрямку (маркетинг, фінанаси, виробництво тощо). В кінці програми ти проходиш два тижні бізнес тренінгів в Лондоні в Міжнародній Академії BAT.

“Разом зі мною до компанії  приєдналось близько 12 стажерів – це був неймовірно цікавий час. Адже стажери – це особлива група в компанії, їм приділяється велика увага, але відповідно і високі очікування. Нас запрошували на зустрічі директорату, запрошували презентувати на візити глобального топ-менеджменту. Дійсно, дивишся на речі поіншому, коли через рік після випуску з університету, ти маєш можливість спілкування з глобальним директором BAT, про якого регулярно пишуть Financial Times, як про одну з найвпливовіших людей у міжнародному бізнесі.  Ти бачиш, як він працює з людьми, який в нього хід думок, на чому базуються його рішення. Це допомагає вчитись самому і чітко розуміти, як виглядає той самий “великий бізнес” зсередини.”

Після закінчення програми

Після закінчення 1 року програми Global Graduates, ти вже добре розумієш як працює бізнес і маєш достатньо знань, щоб опанувати менеджерську позицію. Прийшов час брати на себе більшу відповідальність і розвиватись далі: поглиблювати свої професійні знання і навички роботи з командою, разом досягати ще більших бізнес результатів.

То рецепт успіху такий простий. Чи ні? Запитуємо у  Ігоря:

“З одного боку, ти точно маєш знати, чого ти хочеш досягнути, чітко уявляти собі картинку, але воно просто так не прийде. За будь-яким успіхом стоїть тяжка праця і командна робота.”

Що найважче?

За словами Ігоря, основний челендж – швидко адаптуватись до великої кількості інформації і динаміки роботи у корпорації, швидко навчитись налагоджувати стосунки та управляти людьми і командами – різних рівнів, культур, з різних департаментів компанії. Але, як ми переконалися, в BAT процес адаптації супроводжується підтримкою та допомогою від колег, різномаїттям тренінгів (як професійних так і особистісного зростання). Врешті-решт опанувавши ці навички ти переходиш на зовсім новий рівень розвитку.

Порада від Ігоря:

“Перш за все, потрібно бути собою і мати чітке розуміння в чому твоя суть, ким ти є, що хочеш від життя на данному етапі і що приносить тобі щастя? Тому що врешті-решт, вибір професійної діяльності є одним з найбільш важливих кроків в житті.

Розуміння себе, своїх можливостей і бажань приходить через різноманіття досвіду – особистого і професійного. У цьому допомагає безліч речей, які зараз доступні – міжнародні освітні програми, студентські організації, стажування. Тому що стикаючись із різними людьми, компаніями, культурами,  ти вчишся в першу чергу краще розуміти себе.

Не варто бігти за цінностями, які нам нав’язують медіа та суспільство. Варто спочатку зрозуміти, в які двері ти хочеш стукати, а потім вже стукати що є сили. Не відчиняться одні, то відчиняться інші.”

На даний момент, програма Global Graduates є унікальною можливістю отримати досвід, що максимально розкриває потенціал учасників. Це можливість зрозуміти, на що ти здатен та чого ти сам прагнеш у житті.

Якщо є бажання якнайшвидше отримати професійний досвід та практику роботи в міжнародному середовищі, розвиватися як особистість, та як професіонал, тоді програма Global Graduate – це твій вибір!

Хочеш перевірити, WHAT ARE YOU MADE OF? Подавай заявку на програму.

=