чебурек ням ням ням

Як нарешті наважитись відкрити свою справу?

Щодня нас спокушають різні можливості та перспективи і, б’ємось об заклад, тебе також відвідувала думка почати свій бізнес. То що тебе стримує? Відсутність ідеї, досвіду чи власний страх?

За статистикою більш ніж половина молодих людей мріють почати свою справу, але реалізовує свій задум лише кожен десятий. Більшість потенційних стартаперів не може переступити через власну невпевненість і почати діяти.

В цій статті ми розповімо, як не боятись, з чого починати і які переваги у власного бізнесу.

 1. По-перше, знайди те, чого ніхто ніколи не робив.

Хороша ідея – запорука успішного бізнесу. Тому ти маєш чітко розуміти навіщо твій продукт потрібен людям. Чому бабусі мають відкладати на нього гроші з пенсії, діти замовляти на день народження, а інвестори заради нього вибудовуватись в чергу? Інноваційність – це знайти те, чого ще ніхто не робив на ринку. В сучасному глобалізованому світі це непросто, але ніщо не заважає тобі поєднати старе і отримати нове. Якщо ти чітко визначиш доцільність свого продукту, то переконати споживачів в цьому буде не складно.

 1. Визнач свої сильні сторони та інтереси.

Для управління компанією потрібно ясно розуміти свої переваги та недоліки. Це важливо, аби тверезо оцінити власні шанси та конкурентоспроможність. Якщо тобі не вистачає певних навичок для старту, краще відклади свій задум на визначений термін і займись самоосвітою. Це забезпечить тобі кращу підготовку та впевненість у своїх діях.  Але якщо ти не розбираєшся у веб-дизайні і його вивчення тільки відбирає час – найми професіонала. Зосередься на тому що в тебе виходить найкраще.

 1. Будь готовий працювати багато та самовіддано – тоді це дасть результат.

Рим будувався не за один день, а бізнес тим більше. Для власної справи потрібна залізна сила волі та наполегливість.Тому перш ніж братися за втілення великої ідеї, подумай чи вистачить в тебе витривалості та терпіння пройти цей шлях до кінця.

Будь готовим до того, що спочатку з тебе зійде сім потів, доки нарешті з’явиться результат. Проте, все так і замислено.Тримайся заданого курсу й успіх не змусить чекати.

 1. Став свої цілі в жорсткі рамки.

“Плани – ніщо, планування – все”. Знаєш цю цитату? Мрія залишається мрією, доки ти не обмежиш її в часі. Тоді вона стане ціллю. Напиши покроковий план, як ти хочеш досягнути поставленої мети. Будь амбіційним реалістом: мільйон доларів за два місяці не заробиш, але ніхто не заважає .

 1. Конкуренція – це двигун бізнесу.

Якщо ти впевнений, що твоя ідея унікальна, то ти погано вивчив своїх конкурентів. А це одна з найгрубших помилок у початківців, бо ніщо не оригінальне. Гуру бізнесу переконані: до конкурентів потрібно наближатись, замість того, щоб боятись. Крім того – це велика мотивація зробити щось більше, краще, оригінальніше. Порівнюй себе з конкурентами і знайди те, що вирізнятиме твій стартап з цілого ряду однотипних компаній.

 1.  Знайди в собі лідера.

Відкриваючи бізнес, ти автоматично стаєш керівником та головним рушієм свого проекту. Дуже скоро в тебе може з’явитися команда, яку потрібно буде надихати та скеровувати у вірному напрямі. Тож з охотою чи ні, але тобі доведеться стати лідером. Ми вже писали як виробити в собі лідерські якості, тому не втрачай часу, а починай виховувати себе вже зараз.

 1. Удосконалюйся!

“Завжди рухатись вперед і не зупинятись ані на мить!” – так, звучить банально, але саме це весь час повторюють керівники компаній-гігантів. Можливо це має сенс?

Можна все детально спланувати, убезпечити себе від провалу та кризи, але рухатись надто повільно, аби досягти до успіху. Тому твоє завдання щодня вносити дрібні покращення у власний бізнес. Крок за кроком і ці зміни стануть помітними.

 1. За будь-яких умов вір у свою ідею.

Переконання тут зайві, тож ми просто залишимо слова мудрої людини:
“Важливо мати мужність слідувати своєму серцю та інтуїції. Вони, так чи інакше, вже знають, що ви дійсно хочете зробити. Все інше – другорядне.” Стів Джобс.

А щоб остаточно надихнути тебе на початок нової справи, ось короткий перелік того, що тебе чекає в разі успіху:

 • Стартап відкриє перед тобою світ великих можливостей. І ти точно захочеш йому відповідати, тож самовдосконалення та розвиток не минучі. Ти станеш витривалішим, мобільнішим та дисциплінованішим. Можливо, вивчиш кілька мов та станеш експертом в своєї області.
 • Більше не буде керівників, босів та рекрутерів. Ти сам формуватимеш задачі на тиждень та ставитимеш дедлайни. Ось вона –  повна незалежність від роботодавця.
 • Будь-який бізнес – це комерція. І його основна ціль – приносити стабільний прибуток. Коли твій проект коштуватиме мільйони доларів, можеш перестати думати про надбавку до пенсії.
 • Якщо тебе досі пригнічує нереалізованість своїх талантів, то власна справа – це чудова можливість знайти застосування усім корисним вмінням та навичкам. Жодних рамок – чиста творчість.
 • Останній пункт для романтиків. Усі мріють перевернути світ з ніг на голову, але найкраще це вдається саме підприємцям. Своїм винаходом, розробкою, або простою ідеєю ти справді можеш змінити життя багатьох людей. І якщо ця думка тебе спонукає до дії – слідуй за нею.

Кожна велика корпорація починалася з маленького задуму. Тому відкинь будь-який страх і йди втілювати свою мрію.

=