чебурек ням ням ням

Вакансії тижня: де працюють економісти та як за рік стати керівником

Віднині в рубриці «Вакансії»  ми розповідатимемо вам про позиції в провідних українських та міжнародних компаніях.
Усіма цікавинками з нами поділяться люди, які працюють на цих посадах і знають про них все.

Сьогоднішні вакансії – Кодувальник та Фахівець з обробки даних (або RD та CIPO Processor) в компанії Nielsen.

Nielsen – це глобальна компанія, яка проводить маркетингові дослідження та допомагає поліпшити бізнес-результати своїх клієнтів.
Ключовий продукт компанії – інформація про те, що дивляться та купують споживачі. Nielsen проводить дослідження в більш ніж 100 країнах світу. В Україні компанія з 1995 року і зараз в ній працює більше 400 чоловік.

Про круті бенефіти, курси з будь-якої теми та кар’єрні стрибки STUD-POINT розповіли її працівники – Вероніка Сорока (колишній RD Processor, зараз – супервайзер) та Роман Цюпа (CIPO Processor).


Що я роблю у компанії одним реченням.

Вероніка: Кодувальник продуктів займається детальним описом товарів повсякденного вжитку задля зручного представлення і аналізу тенденцій та особливостей українського FMCG ринку товарів.

Роман: Я як CIPO Processor взаємодію з різними відділами та забезпечую коректність даних, які до нас надходять з інших відділів.

Ці позиції схожі, однак обов’язки все ж відрізняються. Далі розповімо чим саме.

Уточнення. Бази даних у випадку Nielsen – це показники результатів діяльності виробників на ринку України. Сюди входить кількість продажів, поширення продукції по каналам роздрібної торгівлі (супермаркети, кіоски, ринки) та регіонам, відстеження нових запусків продуктів.

 

Що робить кодувальник.

Наведемо приклад. Виробник газованих напоїв випустив нову лінійку продуктів і хоче дізнатись про результати продажів. Тоді він замовляє у Nielsen базу даних з інформацією про товари, яка його цікавить.
Коли в компанію надходять дані з роздрібних мереж, не закодовані продукти потрапляють до кодувальника. І він надає кожному продукту відповідні характеристики та визначає його категорію.

Вероніка: Класичний приклад – пляшка Кока-Коли.

Як бачить її покупець? Це пляшка Кока-Коли чері, 0,5 л.

Як бачить її кодувальник? Це продукт, у якого виробник Coca-Cola, бренд Coca-Cola, смак – cherry, об’єм –  0,5 літра, упакована в пластикову пляшку з регулярною кришкою.

Чому кодувальник? Тому що він кодує продукт.

Таким чином дані агрегуються (тобто групуються за певним критерієм), щоб надалі CIPO Processor міг включати їх у свої бази, які потім отримує клієнт.

 

Що робить CIPO Processor.

Роман: CIPO Processor отримує вже агреговані дані і перевіряє чи правильно було закодовано продукти, чи вірні їм були присвоєно характеристики, а також чи вірна інформація по продажам в роздрібній торгівлі.

Ми бачимо результати роботи кожного відділу окремо і формуємо їх в єдину базу.

 

Чому моя робота важлива для компанії?

Вероніка: Моя робота важлива, бо від мене залежить те, як буде виглядати продукт в кінцевій базі даних, його характеристики та опис.

Роман: CIPO Processor є свого роду лінза, яка формує кінцеву базу даних, перевіряє її на коректність перед тим, як вона потрапить до клієнта.  

 

Як я опинився на цій посаді.

Вероніка: Про компанію я знала давно, тому що навчалась на маркетолога. Знайшла вакансію. Моя подруга тут працювала і у неї були непогані відгуки про компанію. Тоді я подумала “чому б ні?”. Вирішила податися сюди і мене взяли. За освітою я економіст, закінчила Києва-Могилянську академію.

Роман: Я теж прийшов спочатку не на ту роль, на якій зараз. До цього в мене був досвід ведення власного бізнесу, потім був «дикий» досвід, коли я  працював барменом, офіціантом і на схожій посаді в компанії-конкурента.
Згодом я потрапив в Nielsen. Спочатку мене також запрошували як кодувальника, але згодом запропонували схожу роботу, проте з іншою роллю. Зараз я працюю безпосередньо з базами даних. Посада називається Client Instruction Production Output Processor (CIPO Processor). За освітою я також економіст.

Підвищення – куди далі?

Кодувальник та CIPO Processor – це стартові позиції, на яких ти можеш розвиватись як спеціаліст, розширювати свою експертизу в обраному напрямі та за 2-3 роки перейти на керівну позицію.
Або знайти себе на іншій позиції в Nielsen, адже компанія зацікавлена в тому, аби працівники пробували себе в різних відділах та рухались далі.

Вероніка: Компанія дуже велика і є багато можливостей як для горизонтального, так і для вертикального руху.

В Nielsen немає чіткої ієрархії, що якщо ти прийшов кодувальником – єдиний шлях рухатись кудись далі – на місце твого керівника. Може бути маса різних шляхів: можна переходити з операційного відділу в комерційний і навпаки, можна шукати себе на нових позиціях у інших країнах. Мені цим і подобається компанія. Ти не мусиш чекати роками, доки звільниться наступна посада.

У мене був вертикальний рух: за один рік я виросла до керівної позиції зі стартової – з кодувальника на супервайзера.

Коли я прийшла – то одразу поставилась до роботи серйозно. В мене була колосальна підтримка з боку мого супервайзера, менеджера та команди. Мені завжди відповідали на всі мої стоп’ятсот запитань.

Спочатку я хотіла взагалі в інший відділ, але мене не взяли. Потім HR запропонувала мою першу позицію. Я погодилась, бо моя подруга працювала в цьому відділі і я знала, що в компанії можна рости далі і згодом перейти туди, куди мені хотілось спочатку. Мій менеджер також це знала і, що реально здивувало, – мене готували до цього. Це вже культура компанії – йти на зустріч. Просто якщо людині не дати те, чого вона хоче всередині компанії, вона піде шукати це десь поза нею.

Роман: Твій розвиток постійно відмічають. Кожні 2 тижні в тебе забиті зустрічі one to one з керівником. На цій зустрічі можна обговорювати усе: що подобається, що ні, чого ти хочеш. Також у нас раз на квартал проводиться поглиблена зустріч. Сенс в тому, що працівник ретельно готується, переглядає власні цілі та досягнення згідно до цілей компанії.

Якщо ти хочеш зростати – то мало просто класно працювати, потрібно брати на себе відповідальність, бути ініціативним. Пропонувати якісь проекти та рішення. Ніхто нікого не примушує працювати і тягнути ще три проекти, але ініціативність заохочується і ти сам стаєш помітнішим.

 

Які бенефіти пропонує компанія?

Акцент на саморозвитку.  
Вероніка: Nielsen – це перша компанія, де я почала працювати на повний день. І перше, що мене зацікавило – можливість вчитись. Тут на першому місці – people development.

Кожен працівник може проходити безліч тренінгів, і не лише з професії. Це можуть бути тренінги з переговорів, вирішення конфліктних ситуацій, управління кар’єрою, побудови власного бренду, дизайн-мислення. Крім того, оскільки ми співробітники компанії члена Європейської бізнес-асоціації, в нас є можливість безкоштовно відвідувати тренінги, за які інші будуть платити великі гроші.

Англійська для працівників.
Роман: Одна з умов роботи в Nielsen – хороший рівень англійської (письмовий та розмовний від Upper-intermediate). Це пов’язано з тим, що вся комунікація в компанії ведеться англійською мовою. Тому Nielsen проводить додаткові курси англійської для співробітників.

Вероніка: Кодувальник здавалося б не спілкується з клієнтами, проте якщо виникає питання по роботі програми, в якій він працює, – потрібно звернутися в службу підтримки, а вона знаходиться в Індії. Тому базова мова є необхідною, а потім компанія для того і надає курси, щоб підтримати працівника.

Можливість спробувати нове.
Дуже багато можливостей, як для самоосвіти, так і для руху по кар’єрній драбині. Можна працювати на інші країни – як звідси, так і з переїздом. В Nielsen є безліч міжнародних та локальних проектів та ще й можливість започаткувати власний.

Зазвичай кодувальник не робить презентацій чи керує командою. Але якщо він бере участь в проекті – то розвиває безліч додаткових навичок. Потім в нього більше можливостей для зростання в компанії, і взагалі, так просто цікавіше працювати.

 

Про ставлення до фейлів.

Вероніка: Напевно усі новачки «партачать», але нам завжди казали: «не бійтесь казати про свої помилки». Якщо зробили – не чекайте доки її хтось знайде (або може не знайде), а просто кажіть. Компанія спрямована не стільки на пошук винного, скільки на пошук рішення.  

 

Що відбувається зі стажером.

Вероніка: Коли в компанії з’являється новачок за ним закріплюється ментор.  Одразу дуже багато специфічної лексики та спеціальних програм розроблених Nielsen-ом для Nielsen-а, тому самому складно розібратись.

Роман: Перші декілька місяців будуть реально складними, тому що це і навчання, і поступове опанування своєї роботи.

Якщо ти щось не розумієш –  перше, що ти маєш робити – це йти і питати, навіть якщо не знаєш цієї людини. Ми всі взаємопов’язані і тому важливо розуміти не тільки роботу свого відділу, але й інших.

Всі стажери в кінці випробувального терміну здають такий собі іспит. Стажер має розповісти про всі етапи підготовки бази спочатку і до кінця, про те які відділи задіяні, у кого яка роль в цій підготовці. Тому радимо новачкам максимально комунікувати з колегами та знайомитись за нагоди (під час обіду, спільних зустрічей і так далі).

 

Щодо зарплати.

Роман: Вся фінансова звітність компанії проводиться чисто і це теж є бонусом. Ніде не записано, що ти отримуєш 1,5 тисячі, а сам заробляєш більше. Вона відображається реально і ти знаєш на що розраховувати. Звісно, ми не можемо розголосити рівень зарплати працівників, але імовірно реакція студента буде «це все мені?»:)

Що дуже тішить – стажер вже на випробувальному терміні отримує ту саму зарплатню, що й після нього.

 

Про ставлення до студентів та сесії.

Вероніка: У нас в команді є люди, які наразі студенти 4-5 курс (кажуть без 5 хвилин випусники). Посада передбачає повний робочий день і суміщати зі стаціонаром, щоб було повне відвідування пар не вийде. Є терміни, певний цикл роботи, дедлайни, термінові запити, тому людина має бути максимально залучена в роботу.

Але, звичайно, якщо є сесії чи форс-мажори, де людині необхідно бути присутньою – то компанія йде на зустріч.

 

Кому варто спробувати: економістам, маркетологам, фінансистам, випускникам банківської справи, людям з аналітичним складом розуму та просто захопленим цією сферою.

 

Можливо ти підходиш?

Якщо тебе зацікавила вакансія,  реєструйся на співбесіду тут

=