чебурек ням ням ням

Топ-10 кутів, по яких ховається натхнення

      Скільки днів і ночей я провела у пошуках натхнення, погрожуючи власній Музі всіма небесними карами, якщо та не почне нарешті відпрацьовувати свої «хліба» більш добросовісно? А скільки нервів було втрачено, коли вона з’являлась у самий непідходящий момент о четвертій годині ранку і змушувала мене вилізати з теплого ліжечка і йти писати вірші чи, що ще гірше, реферат? Безліч!

      Знайомо?

      Тоді поділюсь деякими дієвими методами знайти натхнення, серед яких ти точно знайдеш свій!

       Кожен розуміє натхнення по-своєму. Для мене це – особливий підйом сил, прилив енергії та ентузіазму, коли ти готовий по 6 годин підряд займатися справою, не відчуваючи ні нудьги ні втоми. Весь навколишній начебто перестає існувати, навіть звуки стають тихішими, а всі проблеми, які в тебе є на даний момент відходять на задній план і більше не хвилюють.

       Натхнення – це коли ти віддаєш всього себе якійсь справі.

       Багато хто асоціює слово «натхнення» з чимось творчим, але насправді у роботі це не менш важливо. Кому потрібен працівник, не готовий викластися на всі сто та працюючий без особливого ентузіазму?

       Тож тримайте мої «Топ-10 кутів, в яких ховається натхнення».

  1.   Мистецтво. Це може бути будь-що, чим ти по-справжньому насолоджуєшся – музика, картини, скульптури, архітектура, кінематограф.

       Якщо ти вважаєш те, як твоя кішка граціозно потягується, гідним слова «мистецтво», то можеш сміливо використовувати цей лайфхак для написання курсової. Головне сильно не «завтикати» потім на її лапки і не почати гратися. Без рук. Мистецтвом можна насолоджуватися лише здалеку.

  1.   Творчість та хобі. Тут все діє за принципом «подібне від подібного». Творчість породжує творчість.

        Ніяк не можеш написати твір, намалювати картину чи нарешті взятися за проект по роботі – займися якимось своїм хобі. Так, перегляд серіалів теж згодиться. Шукай натхнення у своїх вподобаннях. Хіба тобі не піднімає настрій ідея створити шедевр власними руками?

       Щодо хобі – тут все ще простіше. Відвідуєш танці, спів, дзюдо чи навіть репетитора з англійської? Чудово! Як тільки повернешся додому після такої активності – одразу ж сідай за роботу. Сам побачиш – заряд позитиву та енергії від улюбленого заняття одразу ж привабить Музу.

       Адже Музи, як енергетичні вампіри, притягуються на твої емоції та настрій. Варто його підняти, як одразу з’являться сили звернути гори.

  1.   Спілкування. Особливо з близькими та рідними людьми. Хто як не вони знають, як підняти тобі настрій та надихнути?

       Не відчуваєш ані найменшого бажання віддати цілий вечір п’ятниці не надто приємній роботі? Чи відчуваєш втому? Хапай телефон – і телефонуй найбільш активному, комунікабельному та харизматичному своєму знайомому. Це якщо часу мало і потрібно миттєва реакція.

      А ось якщо ти завчасно знаєш, що заряд натхнення не завадить, то можеш влаштувати посиденьки з друзями, похід в кіно чи щось більш активне (наприклад, катання на ковзанах чи тир). І приємно, і корисно – тож, як кажуть, двох зайців одним пострілом.

  1.   Взаємодія з тваринами.

      Будь це кінний спорт чи звичайний вигул собаки – наші брати менші завжди вміють підняти наш емоційний стан на висоту. А якщо у тебе є домашній улюбленець – то ще й безкоштовно.

      Якщо ні – ділюсь лайфхаком. Купуєш печивко і йдеш до знайомого, у кого є таке домашнє чудо. А якщо це собака – то друг буде дуже радий, коли ти запропонуєш вигуляти її замість нього. Може, ще й доплатить.

  1.   Кіно/театр/виставки. Будь-які зовнішні івенти.

      Тут все залежить від твоїх вподобань і типу характеру. Іноді людям, аби знайти натхнення потрібна тиша і самотність, а іноді – навпаки голосні події та компанія.

  1.   Гордість за себе. Мабуть, немає кращої мотивації, аніж власні звершення, за які ти можеш пишатися собою.

       Будь-якій людині важливо знати, що її робота буде гідно винагороджена, тому варто продумати власну систему заохочень за той чи інший вид роботи. Вкусняшка, квитки на концерт чи політ з парашутом – будь-що, заради чого будеш хотіти як можна краще виконати свою роботу, аби отримати це.

       Також важливо чути похвалу від інших. Сам себе не похвалиш – ніхто не похвалить? Так напросіться на комплімент! Похизуйтеся заслугами – це завжди приємненько.

  1.   Усвідомлення важливості того, що ти робиш.

      Перед тим, як щось почати – подумай, яку користь принесеш комусь іншому, заради кого або чого ти це робиш? Особливо мотивує та надихає робота, що якимось чином допомагає твоїм близьким людям.

      Але мисли глобально – важливо усвідомити власну важливість та свої цілі, аби більш відповідально ставитися до справи.

      Відповідальність та старанність, до речі, теж чудово допомагають у справі пошуку натхнення. Але це непростий метод та він не кожному підходить.

  1.   «Плюшки». Встанови собі за правило – що кожен раз, коли тобі потрібно зробити щось досить важке, ти будеш їсти щось мега смачненьке.

       От побачиш, це очікування «плюшки» змусить тебе не прокрастинувати і боятися роботи, як зазвичай, а навпаки чекати цього моменту та бажати цього.

      Мотивація – сестра натхнення!

  1.   Роботи авторитетних для тебе людей.

       Можеш сміливо шукати натхнення в роботах інших людей, яких ти вважаєш талановитими та успішними. Адже часто спостерігаючи за їх кар’єрним та особистісним ростом (навіть тих самих блогерів та лідерів думок), думаєш про себе, що теж так хочеш. Хочеш і можеш! А такі думки завжди надихають «піти і зробити».

  1.        Спів у душі. Не соромся себе!

       Так, це – моя коронна зброя. І так, я маю на увазі саме душ, той, який у ванній кімнаті.

       Гаряча вода, шланг-замінник мікрофона і повна розслабленість – що ще потрібно для щастя? Дай волю своєму внутрішньому Фредді Мерк’юрі – і відведи душу співом. Це чудова розрядка, яка наповнює енергією по самі вуха. Я після таких водно-вокальних процедур готова на всі подвиги Геракла. І це не жарти!

       Тож, так би мовити, танцюй так ніби ніхто не бачить, співай так, ніби ніхто не чує, і надихайся так, ніби тобі завтра рятувати світ від іноземного вторгнення.

       Запам’ятай, у натхненні немає місця суму та нудьзі. Це стан, який потребує тепла, ніжності та повного комфорту. Допінгом для нього можуть послугувати навіть звичайні обійми! І тобі допоможе, і батькам буде приємно від несподіваних міцних ніжностей.

      Надихайся, твори, розвивайся разом зі Stud-Point!

       Автор: Валерія Шмагун

=