чебурек ням ням ням

Що таке STEM? Герої майбутнього

    У сучасному суспільстві все більшого значення надають освіті молоді та створенню для них усіх умов для сприятливого всестороннього розвитку. Стають важливими поняття не тільки успішності учнів та студентів, а і їх задоволення від процесу. Багато хто схильний погодитися, що це один з головних важелів впливу на майбутню кар’єру і життя людини – необхідно дати їй яскравий старт, який вона буде сприймати не як каторгу заради оцінок, але як цікаве завдання, яке необхідно виконати для переходу на наступний рівень.

    Також ні для кого не секрет, що майбутнє за фахівцями в області високих технологій. Їх ще прийнято називати STEM-фахівцями. Так що ж це таке і як стати одним з цих героїв майбутнього?

    Абревіатура STEM розшифровується як: Science (природничі науки), Technology (технології), Engineering (інженерія), Mathematics (математика). Саме ці науки стоять в основі сучасної будови будь-якого бізнесу.

    STEM розвинувся наприкінці 90-х років у США, коли держава виявила, що попит на фахівців технічно-наукової сфери значно перевищує їх пропозицію. З’явилася гостра потреба в абсолютно новому підході, який дозволить вивчити наступне покоління інакше, ніж до цього – гармонійно поєднуючи знання в технічній сфері зі знаннями природничих наук.

    STEM – це унікальна в своєму роді техніка вивчення і використання інноваційних технологій, яка не забуває також про роль природничих наук, адже тільки разом вони можуть бути ефективними та досягати поставлених цілей з максимальним успіхом. Наприклад, саме так можуть навчатися такі фахівці, як інженери, нано- та біотехнологи, програмісти і безліч інших. STEM залишає можливість для розвитку творчих спеціальностей теж – наприклад, архітекторів та дизайнерів.

    Така технологія дозволяє абсолютно гармонійно поєднувати технічні, природничі та творчі науки, розвиваючи в учнях не тільки розум, але і креативність, уяву. Але тільки володіючи даними якостями, успішним, на жаль, не стати. Для ефективної самореалізації необхідно вміти застосовувати свої знання на практиці – це ще одне із завдань STEM-освіти, яка дозволяє учню не тільки зрозуміти досить складний, але вкрай цікавий навколишній світ у всій його різноманітності, а й навчитися використовувати всі свої вміння в реальних життєвих ситуаціях.

    STEM-освіта виробляє в дитині (адже найбільш ефективною цю тактику можна вважати лише, якщо застосовувати її з самого дитинства, коли людина більш піддатлива до навчання) розуміння непростих процесів, вміння з ними взаємодіяти, науково-технічну грамотність, критичне мислення, комунікабельність, вміння працювати в команді, презентувати себе правильно і швидко приймати рішення. А такі вміння, погодься, нікому не завадять.

    Діти, вивчені за допомогою STEM-технологій – це покоління новаторів, мислителів, винахідників, творців. STEM вчить бути унікальним і своєрідним у той час, як стандартне навчання найчастіше застосовує до всіх однаковий підхід, не розрізняючи слабких / сильних сторін дітей і закладаючи в них одні й ті ж думки без можливості вийти за їх рамки і подумати самостійно. STEM вчить придумувати рішення, розбирати до дрібниць завдання, а не заучувати відповідь, не розуміючи умови.

    Проте подібне навчання, як на мене, чудово можна застосувати і до студентів. Студенти – це молоді «непризнані генії». Адже хто ще може за ніч до екзамену вивчити (а головне, зрозуміти) матеріал за цілий семестр. І не з одного предмету, а з усіх! О, студенти – це люди дедлайнів, або як я їх називаю – «Дедлайнмени». Такий гнучкий до всього супергерой, здатний на неможливе у критичні для них моменти.

    А уявіть, що буде, якщо навчати таку молодь по STEM-технології? Гадаю, може, з’явитися команда, навіть крутіше Ліги Справедливості.

    Кожна людина – окрема Галактика, що має в собі різні вихідні дані. Завдання STEM розгледіти ці дані і максимально їх розвинути, не забуваючи про пояснення складних для розуміння речей.

    Процес STEM-навчання неординарний, а тому вкрай цікавий для будь-кого. Учень повинен любити те, чим він займається. Без щирого захоплення чимось неможливо домогтися максимального результату.

    Також STEM розвиває в людині гордість за свої дії – студент повинен розуміти, яка його дія до чого призведе. Всім нам потрібно усвідомлювати важливість проробленої нами роботи – це виробляє в кожному старанність і відповідальність.

    STEM-навчання використовує інтерес і захоплення учнів, як основний ресурс, щоб викликати у них бажання вчитися і досягати успіхів, нехай спочатку і маленьких, але в перспективі ці маленькі перемоги можуть привести до набагато більших звершень. Для молоді важливо бути героями і STEM може їм допомогти ними стати.

    STEM-підхід дозволяє розвинути і виявити потенціал кожного окремо. Це корінна перебудова всієї системи освіти зсередини, здатна змінити не тільки мислення окремо взятих особистостей, але в наслідку і весь світ.

    Автор: Шмагун Валерія

=