чебурек ням ням ням

Що таке кар’єрна сторінка?

Питання кадрів актуальне для будь-якого бізнесу. І брак кваліфікованого персоналу стимулює компанії шукати нові способи приваблення та утримання працівників.

Останній тренд у сфері рекрутменту – власна кар’єрна сторінка. За даними сайту Smart Recruit, 53% кандидатів у 2017-му році назвали продуманий HR-бренд головним аргументом при виборі місця роботи.

Власні кар’єрні сайти вже просувають такі компанії як Amazon, Airbnb, Spotify, Adobe та SpaceX.

Саме тому STUD-POINT вирішив розповісти, що таке кар’єрна сторінка і для чого вона потрібна компанії.


Що таке КС?

Кар’єрна сторінка – це односторінковий сайт, створений для прискорення та спрощення підбору персоналу.

Вона допомагає привабити більш мотивованих кандидатів, ознайомлює з цінностями та принципами компанії і стимулює відвідувача виконати цільову дію – подати резюме.
Кар’єрна сторінка оформлюється у стилістиці сайту компанії й складається з окремих секцій.

Секція – це блок, який містить власний контент та дизайн і, як правило, візуально відділений від інших.

Потрапляючи на сторінку, користувач проходить через воронку. В нашому випадку, воронка – це шлях пошукача від головного екрану до моменту виконання цільової дії. Блоки ж розташовуються таким чином, аби викликати бажання прокрутити сторінку від головного екрану до підвалу сайту.

На кар’єрній сторінці компанії має бути 10 обов’язкових секцій:

 1. Головний екран
  В шапці сторінки знаходяться логотип, дескриптор, заголовок з вигодою та кнопка з закликом до дії.  Саме з цієї секції починається рух користувача по сайту: від зацікавленості до прийняття рішення і подачі резюме.
 2. Досягнення та перемоги
  Тут наводяться короткі факти про компанію, її найбільші здобутки та успіхи. Наприклад, звання найкращого роботодавця в Україні.
 3. Можливості та переваги
  На цьому екрані описуються головні плюси роботи в компанії, кар’єрні можливості та ключові вигоди. Користувач має отримати відповідь на питання: чому я маю працювати з вами?
 4. Принципи та цінності
  Це одна з найважливіших секцій. Вона розкриває головні цінності та філософію компанії, а також формує соціальний бренд роботодавця. Крім того, саме цей розділ відсіює нецільових кандидатів. Як саме – розповімо нижче.
 5. Інфографіка компанії
  Використовуючи статистику, цифри та факти, компанія наводить інфографіку власної роботи, демонструє її масштаби та ключові досягнення.
 6. Фото та відео команди
  Ця секція не менш важлива, аніж принципи та цінності. Вона викликає довіру та спонукає пошукача порівнювати себе з працівниками. Також переконливо виглядають фотографії офісу, робочих місць або зон відпочинку.
 7. Відгуки працівників
  В якості підтвердження попереднього розділу, тут публікуються відеовідгуки або невеликі замітки з особистими враженнями команди про роботу в цій компанії.
 8. Актуальні вакансії
  В цій секції наводиться повний список департаментів та вільних місць. Окремо виділяється “гаряча” вакансія, яку необхідно закрити в найкоротші терміни.
 9. Резюме
  Цей розділ знаходиться одразу під переліком вакансій і підштовхує користувача до відправки резюме. Наприклад, пропонує скачати приклад вдалого CV або перейти на онлайн-конструктор.
 10. Підвал сторінки
  Це обов’язкова секція, де є лінки на соцмережі, контактна інформація, а також адреса головного офісу.

  Додатково на кар’єрній сторінці налаштовуються маркетингові канали, які допомагають налагодити комунікацію з кандидатами. Наприклад: push notifications, pop-up, чат-бот або binotel.

  Для чого компанії кар’єрна сторінка?
   

Більшість роботодавців, розміщуючи оголошення на популярних сайтах пошуку роботи, паралельно публікують вакансії на власній сторінці.  

Зазвичай, це виглядає як проста вкладка з надписом “кар’єра”, або “вакансії”, де немає нічого, окрім сухого переліку вимог та обов’язків. Така подача не націлена на пошук та підбір кваліфікованих кадрів. Функція цієї вкладки радше проінформувати користувача, а не мотивувати його до дії.

Чому так відбувається?

Передбачається, що зацікавлений кандидат повинен:

 • сам зайти на сайт;
 • вивчити усі цінності компанії;
 • поцікавитись її досягненнями та планами;
 • і лише тоді з захопленням читати про обов’язки та умови вакансії.

Сучасний кандидат живе в швидкому темпі. А вишукування необхідної інформації та перебігання з вкладки на вкладку відбирає в нього забагато часу.

Подібна ситуація відбувається й на джоб-порталах. Через велике охоплення, потік кандидатів невпорядкований і дає незначний відсоток конверсії. Тому HR-департаменти отримують велику кількість резюме від кандидатів, які не відповідають ані вказаній посаді, ані основним принципам компанії.

Кар’єрна сторінка ж працює за принципом фільтру. Пропускаючи через себе потік пошукачів, вона відсіює кандидатів, що не підходять, залишаючи лише цільових. Як результат конверсія підвищується на 5%.

В порівнянні з джоб-порталами, де компанія орендує місце на певний період, кар’єрна сторінка – це повноцінний сайт з безлімітним правом володіння та користування.

Основні переваги кар’єрної сторінки:

 • розширення потоку та кількості якісних відгуків на вакансію;
 • приваблення більш мотивованих до роботи кандидатів;
 • залучення як вузьких спеціалістів, так і лінійного персоналу;
 • підвищує впізнаваність компанії;
 • підтримка корпоративного стилю;
 • створення іміджу та просування HR-бренду;

Наявність власної кар’єрної сторінки значно підвищує статус роботодавця в очах пошукача і свідчить про його ретельний підхід до підбору кадрів. Таким чином компанії отримують справді зацікавлених та професійних працівників.

=