чебурек ням ням ням

«Наполеглива праця – це найголовніше, що супроводжує мене у житті» – поради від директора департаменту персоналу Райффайзен Банк Аваль

Відносно нещодавно мені випала чудова нагода поспілкуватися з директором департаменту персоналу Райффайзен Банк Аваль Плюсніною Тетяною – дуже енергійною, щирою та позитивною жінкою, яка має величезний досвід та знає, як знайти своє місце у світі!

        Пані Тетяно, розкажіть, будь ласка, нашим читачам трохи більше про себе: про Вашу освіту, спеціалізацію, кар’єру, заслуги, якими пишаєтеся.

Доброго дня, Валеріє!

Щодо питання освіти, то я закінчила Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, романо-германська філологія, за фахом – викладач.

Стаж роботи – майже 40 років, навіть самій не віриться! За час своєї кар’єри мала нагоду створювати команди, що впроваджували нові проекти в Україні. Це подарувало мені не лише багатий досвід, але й неймовірно цікаві часи. Подекуди було важко… Але кожна проблема, що поставала переді мною, випробувала мої сили та навички, і саме тому це було так драйвово.

         Які з цих проектів для Вас були найбільш цікавими та важливими?

Найцікавіші та найзахоплюючі з них – це розвиток компанії CDV (становлення технологій компанії Apple), McDonald’s, перебудова процесів у компанії «Чумак», і, найбільш масштабна  й професійно та особистісно вагома робота у нашому банку.

Направду, є чим пишатися на кожному етапі життя. Думаючи про це, розумію, що наявність такого досвіду мотивує та дає сили на нові звершення! А ще, наполеглива праця – це найголовніше, що супроводжує мене у житті.

      Поділіться, будь ласка, Вашими інсайтами про роботу Райффайзен Банк Аваль – про цілі банку, його фокуси, корпоративну культуру.

Наш банк мав і має амбітні й комплексні цілі. І завжди робив та робить те, що обіцяє! Це і перебудова, налаштування структури відповідно до потреб бізнесу й власників, і оптимізація процесів, у тому числі, відповідно до вимог міжнародних стандартів, і підвищення ефективності операцій, а значить – привабливості й прибутковості продуктів, і багато іншого.

Банк – це великий механізм, який постійно знаходиться у стані розвитку й роботи, потребує амбітних висококласних спеціалістів для стабільної та успішної роботи. Головною силою і перевагою банку, я вважаю, є постійне прагнення удосконалюватись. Ми навчаємо наших фахівців, наприклад, маємо академію – ФАРБА.

Звичайно, вчимося і на своїх помилках, оптимізуючи всі процеси кожного разу все краще. Це життя.

Довіра й надання повноважень кожному, хто має краще знання й розуміння предмету та готовий брати на себе відповідальність – є одним з основних секретів успіху компанії.

Якщо говорити про цінності, то однією із наших головних цінностей є створення вартості разом. Позаяк це те, що усіляко культивується всередині Банку, то цього ми очікуємо і від кандидатів ззовні.

        Почувши про Ваш неймовірний стаж роботи, хочу запитати про кар’єрний шлях від самого початку: про навчання та перші кроки в роботі?

Університет (вечірнє відділення, що дозволило мені паралельно з навчанням працювати та набувати досвіду) закінчила 1983 р. Працювати ж почала ще 1977 р., одразу після школи. Власне, жодного дня не було так, щоб я не працювала.

Спершу вивчала англійську й працювала машиністкою з набору навчальної літератури на курсах іноземних мов. Тексти у підручниках з  мови вичитувалися дуже уважно, адже у ті часи ми не мали права на помилку на папері. Потім працювала перекладачем з англійської.

Доводилося постійно вивчати та опановувати нові сфери знань через мову: електрозварювання, агрономію, лексику з радіоелектроніки та IT. Це було те, з чого я починала, і те, що зробило мене тим спеціалістом, яким я є зараз.

Можу порадити молоді – працюйте, адже навчання on-the-job ефективніше у порівнянні із просто вивченням «сухої» теорії.

     Як Ви отримали досвід в управлінні персоналом, адже це не було пов’язано з Вашою спеціальністю?

Перший досвід у цьому напрямку я набула у компанії, яка привезла в Україну зі США технології  Apple. З цього почався новий етап найцікавішої роботи мого життя, у якій я знайшла своє покликання – управління персоналом компанії.

Тепер, коли я працюю у банку вже 10 років та очолюю напрямок з управління людьми, можу точно сказати: навчання на роботі, у проектах у команді прекрасних фахівців міжнародного рівня, досягнення цілей в умовах, що кидають виклик щохвилини – це  найцінніша можливість професійного розвитку.

         Що Вам подобається у Вашій професії/роботі? Чому обрали саме цю сферу?

Люди – найважливіше у бізнесі. Моя робота – це постійне навчання та розвиток. У першу чергу самого себе, адже дуже відповідально – допомагати іншим ставати успішними, більш кваліфікованими та щасливими. Постійне самовдосконалення на робочому місці надає наснаги та мотивує, хоча й потребує багато терпіння та сили волі.

Вважаю, що у цю професію мають йти виключно за покликом душі і серця, як у медицину чи педагогіку. Потрібно щиро любити та розуміти людей.

     Як правильно боротися зі стресом та мотивувати себе в тяжкі часи? Як Ви це робите? Чи бувають у Вас такі моменти?

У школі та за часи студентства мені допомагав спорт. Потім стала більше приділяти уваги читанню. Завжди намагаюся спілкуватися з рідними, щось робити разом – це відволікає і дає змогу «відпустити» стрес.

Театр, музика, живопис, кіно, можливість навчитися вишивати, малювати чи готувати їжу, невеличкі подорожі країною у вихідні – все це чудово розслабляє та допомагає повернутися до ресурсного стану, зарядитися позитивною енергією. Навкруги багато прекрасного, це дарує відпочинок нашим думкам, знімає напругу.

А ще раджу прочитати книгу – «Маленька книга хюґе. Як жити добре поданськи». М. Вікінг. Слово «hygge» походить з норвезької і означає «добре самопочуття», що кожному із нас не завадить. 

       Чи важливо вміти програвати, поступатися, боротися зі своїми страхами програти та розчаруванням? 

Програш – це, як на мене, поняття досить відносне. У порівнянні з чим? У матчі, коли стоїть завдання виграти – так, можливо це програш. Короткостроковий. Але я більше схильна сприймати невдачі, як корисні уроки й кроки зростання. Тому, ніколи не давайте волю страху програти. Не помиляються лише люди, які нічого не роблять. Дорогу ж здолає той, хто йде. Це ж круто – вставати і йти далі!

А ще мені подобається слово Відповідальність. Багато хто уникає її. Порада: назвіть відповідальність іншим словом – свобода (кажуть, свобода через відповідальність). І все стає іншим, такий підхід надає енергії, оптимізму й мудрості.

       Можете порадити нашим читачам книгу, яка на Вашу думку може бути корисною молоді для розвитку/мотивації, або просто цікавою?

Моя улюблениця «Thinking, Fast and Slow» психолога Даніель Канеман – книга-бестселер 2011 р. за версією New York Times.

Вона не є простою за предметом, але написана у такому стилі, що заворожує, ставить цікаві питання, примушує замислитися щодо суті вчинків й рішень людини, і подумати – які ми водночас геніальні і слабкі створіння – діти матінки-природи.

Також мені неймовірно подобається книга Барбари Оклі – «Навчитися навчатися». Думаю, що це зі списку «must read» для кожного, хто націлений на свій розвиток і досягнення.

      Спираючись на свій досвід, які кар’єрні поради Ви можете дати молодим людям, які поки що на початку свого кар’єрного шляху?

Варто обирати заняття, роботу не за принципом «де легше», або «просто піду, де візьмуть», а там, де цікаве середовище, відповідальні роботодавці, команда, де ви зможете зростати фахово, виявляти і розвивати свої здібності.

Йдіть туди, де складно, там можна навчитися «краще й швидше»!

Важливо мати, перш за все, активну життєву позицію. Сьогодення одночасно і складне, і таке, що має багато можливостей для тих, хто дійсно прагне зростати.

Йдеться про те, що:

  • англійська мова розширює можливості для пошуку інформації, більш глибокому вивченні цікавих тем
  • участь у волонтерських проектах вчить відповідальності та розширює коло зв’язків
  • залучення до вирішення цікавих «кейсів» для підприємств сприяє пошуку першого місця роботи
  • стажування у певних компаніях за напрямком навчання дарує досвід у сфері, з якою ви готові пов’язати своє життя, або ж розуміння того, що вам потрібне щось інше
  • спілкування зі спеціалістами різних галузей розширює кругозір і надихає на звершення. Сьогодні організовані хаби, осередки для спілкування з однодумцями. Завжди корисно взаємодіяти з розумними людьми, брати участь у цікавих тематичних семінарах, дискусіях он-лайн, вебінарах
  • ще є супер можливість – читати всі книги більшості бібліотек, які існують як в Україні, так і у світі (інтернет – неймовірно «сильний» ресурс)
  • можна починати працювати ще у студентські роки, а нові можливості приходять швидше до тих, хто робить кроки, не боячись братися за незнайоме

Та й просто, будьте щасливими, живіть для себе та шукайте цікаві для себе речі у всьому!

       Автор: Валерія Шмагун

       

=