чебурек ням ням ням

Що можна і не можна робити на співбесіді

В тебе точно виникали питання про те як краще вчинити на співбесіді, але ти не знав у кого запитати? Для цього є STUD-POINT. Ми вирішили стати руйнівниками міфів та з’ясували у нашого HR-менеджера Наталки Костенко що можна і не можна робити на співбесіді.

Якщо ти почуваєшся знавцем в цьому – зіграй з нами в гру. Відповідай про себе так/ні, а тоді тисни на зображення і перевіряй наскільки ти мав рацію. 

Готовий? Го!

Про роботодавця

Нажмите, чтобы перевернуть
Можна, але тільки хороше. Взагалі на співбесіді не відгукуйся ні про кого погано: ані про боса, ані про колег чи друзів. Один раз прохопишся і за тобою закріпиться репутація негативної людини.

Про жарти

Нажмите, чтобы перевернуть
Якщо в тебе є почуття гумору - варто. Але це залежить також від посади та компанії. Якщо ти подаєшся на івентора - гумор тільки вітається, аби вміти згладжувати гострі кути з замовниками. Крім того, якщо ти класно жартуєш, тебе запам'ятають і ти візьмеш HR-а своєю харизмою. Але будь обережним, якщо це серйозна організація, яка вимагає організованого підходу до роботи - жарти тобі тільки завадять.

Про дратівливість

Нажмите, чтобы перевернуть
Ні, ігноруй їх. HR знайшов для зустрічі найзручніше місце в офісі. Можливо зараз в інших кабінетах йде ремонт, приходять відвідувачі або просто немає місць. Не жалійся, якщо тобі заважає кавомолка - це демонструє стресостійкість. Якщо тобі важко зосередитись, щоб відповісти на питання, скажи: "дайте мені хвилинку, я подумаю".

Про брехню

Нажмите, чтобы перевернуть
Не можна. Взагалі. Кожен HR в курсі, що всі кандидати дописують собі 2 місяця роботи: 1 місяць на початку і 1 місяць наприкінці. Це вже класика. Якщо рекрутера зацікавив кандидат, він обов'язково перетелефонує на його колишнє місце роботи і з'ясує правду. А брехню нічим не перекриєш потім.

Про зарплату

Нажмите, чтобы перевернуть
Якщо тобі сказали, що буде 3 етапи співбесіди, то, звісно, на першій зустрічі краще про це не говорити. Але якщо це єдина можливість - то постав питання по винагороду наприкінці співбесіди. Але врахуй, що в багатьох компаніях зарплата залежить від умінь кандидата, і HR не назве тобі одразу точної суми.

Про хвилювання

Нажмите, чтобы перевернуть
Якщо ти весь час смикав ногою, крутив ручку в руках або нервово дихав - це ще не кінець світу. HR-и розуміють, що співбесіда - це стрес. Але зроби щось з хвилюванням, якщо претендуєш на керівну посаду, або таку, де працюватимеш з людьми (спікер, консультант, івентор). Якщо ж ти програміст, бухгалтер або ще зовсім зелений стажер, то твої переживання зрозуміють та пробачать.

Про вакансію

Нажмите, чтобы перевернуть
Це питання доречне, адже показує, що ти дуже зацікавлений і тобі не байдуже куди вона йде. Якщо в компанії все гаразд, HR відповість, що компанія розширюється або попередній працівник пішов на підвищення. Якщо ні - можливо, і не варто туди йти. HR-и люблять, коли кандидати їм ставлять цікаві питання. Наприклад, що вам подобається у вашій компанії, або чому ви тут працюєте?

Про біографію

Нажмите, чтобы перевернуть
Ні. Це не написання мемуарів. Коротко й по суті. І, будь-ласка, не вказуй в резюме яку ти закінчив школу чи гімназію. Тільки професійний досвід.

Про вибір

Нажмите, чтобы перевернуть
Звісно, якщо ти крутий спеціаліст, то тоді тобі швидше дадуть джоб-офер. Але якщо ти стажер - ніколи не говори такого. Дуже цінується, коли ти показуєш свою зацікавленість саме в цій позиції і розраховуєш на роботу тільки в цій компанії. Такому кандидату швидше віддадуть перевагу, аніж суперпрофі, який ще вагається.

Про наполегливість

Нажмите, чтобы перевернуть
Якщо тобі вказали конкретний термін, коли ти маєш отримати відповідь, то по його завершенню - можеш телефонувати. А краще напиши повідомлення, чи відправ листа на емейл. Крім того, у великих компаніях дуже часто про кандидата банально забувають і своїм дзвінком в приймальню ти нагадаєш, що їм ще потрібна людина на цю вакансію. До речі, по завершенню термінів, HR може переглянути всіх кандидатів і вирішити, що ти кращий за інших і тебе таки варто запросити на роботу.

Про компліменти.

Нажмите, чтобы перевернуть
Якщо ти хочеш налагодити контакт з рекрутером - не говори про особисті речі (зачіску, манікюр чи марку телефону). На початку співбесіди можеш похвалити офіс компанії або сказати про атмосферу - це демонструє тебе як гарного кандидата. Але ніколи не роби компліментів HR-у як людині - тільки як професіоналу. Наприкінці можеш сказати, що тобі було приємно поспілкуватись або, що рекрутер - гарний співрозмовник.

Share your Results :

Досі лишились питання? Пиши в коментарі у Facebook.

=