чебурек ням ням ням

«Плануй своє життя – це кайфово!». Поради від HRM Adidas

       Рубрика «100 від 100», що означає «100 кар’єрних порад від 100 великих роботодавців» – це новий проект STUD-POINT, створений спеціально для ТЕБЕ та призваний допомогти молоді знайти своє кар’єрне щастя та дізнатися більше про різні професії зсередини!

      І починаємо ми його з інтерв’ю із неймовірно привітною, позитивною та щирою HR-manager компанії adidas – Анжелою Черкасовою, що вже дев’ять років допомагає знайти працівникам своє покликання у цій компанії та вчить їх, як це робити правильно.

       Пані Анжело, розкажіть, будь ласка, трохи більше про себе.     

Я працюю у сфері HR з 2004-го року, проте навчанням дорослих займаюсь з 1998-го року, на сьогодні маю вже більше 10 000 годин тренерської практики. Зараз мені 40 років та ще з дитинства знала, що хочу працювати з людьми та вивчати психологію, так склалось, що обрала саме сферу human resources, хоча 14 років тому, коли починала, це було непопулярним та незрозумілим.

     Я люблю людей, тому й прийшла в цю сферу, хоча були і інші можливості та пропозиції роботи. В університеті окрім психології, вивчала соціологію, менеджмент та організаційну культуру – це сформувало системний підхід до організації роботи в HR-сфері. Друга моя любов – це творчість. Завжди любила вишивати, шити одяг, малювати та навіть деякий час в минулому пропрацювала дизайнером – так я шукала себе.

       Які Ваші обов’язки зараз? Як проходять Ваші робочі будні?

     Мої будні – це суцільний «червоний календар», постійні зустрічі та плани, мінімум на квартал вперед. Маю, звичайно, стратегічні та довгострокові цілі. В мене велика зайнятість. У мої обов’язки входять всі функції HR-сфери: відбір, адаптація нового персоналу, їх мотивація, робота з талантами, навчання співробітників, розвиток людей, дослідження залученості персоналу (engagement survey або eNPS), за всі внутрішні комунікації та організацію івентів також відповідаю я – це ціла купа всього, одразу й не згадаєш. Все, що пов’язане з взаємодіями в колективі та людьми – це теж моя сфера відповідальності. На мою думку, HR менеджер – це проактивний партнер бізнесу, який розвиває організацію в чотирьох напрямках: якість менеджменту, якість людей, якість процесів та клімат в компанії.

       Як Ви мотивуєте працівників?

  Найкраща мотивація – це результат, справді якісний результат праці. Це надихає! Кожному подобається, коли в нього щось виходить, моя робота – помічати це та нагадувати колегам про їхні досягнення. Відчуття перемоги, коли у людини «виростають крила» – найкращий мотиватор. Помітила, що чим складніше було зробити щось, тим більше від цього задоволення потім.

     Багато хто вважає, що мотивація в грошах та матеріальних цінностях, але насправді – це все внутрішні відчуття. Тому дійсно гарним мотиватором на роботі слугують цінності компанії у випадку, коли ті співпадають з власними цінностями працівника. Для молодих людей зараз це дуже важливо.

      Яким було Ваше студентство? Чи бували моменти, коли хотілося все покинути?

      Ні, насправді, ні. Було дуже важко, але я любила те, що робила і знала, до чого йду, це підтримувало мене. Я постійно працювала – іноді навіть вночі, часто майже не спала. Я – та людина, що не пропустила жодної пари. Для мене навчання є обов’язковим для кожного, воно вчить не лише професії, а надає необхідні для подальшого життя навички.

   У кожного бувають «тяжкі часи», у цьому ніхто не самотній. Проте важливо пам’ятати, що «руки опускаються», коли ти найближче до перемоги – це найтяжчі часи.

     На своїх тренінгах часто розповідаю реальну історію з життя, що чудово демонструє те, як важливо чітко бачити свою ціль і не здаватися.

     Була така досить відома плавчиха у 20-му столітті – Флоренс Чедвік. У 60-х роках вона хотіла встановити рекорд та перепливти пролив у 32 кілометри – вона майже зробила це з першого разу, але коли лишалося лише якихось метрів 800, запанікувала і почала благати витягнути її з води, здалась.

     Уяви тільки, подолати понад 30 кілометрів і зупинитися у самого фініша! Коли її запитали, чому вона це зробила, то Флоренс відповіла, що їй не було видно берега, його застилав туман – здавалося, що вона ніколи не дістанеться землі. Сказала, що якби бачила берег, то їй стало б легше, вона змогла б доплисти. Пізніше Флоренс все ж встановила цей рекорд і стала першою жінкою, яка подолала таку відстань.

     Я веду до того, що не варто здаватися, адже коли здається, що ти нічого не зможеш досягти, отже, ти майже це зробив! Також дуже важливо ставити перед собою чіткі цілі і планувати все наперед.

      Ви прихильник тайм-менеджменту? Плануєте своє життя?

     О, так! Я обожнюю тайм-менеджмент і це не так важко, як деякі вважають. Я гадаю, коли чітко бачиш мету – обов’язково досягнеш її. Але те, що не записане – не існує насправді, як я люблю говорити, тому важливо все прописувати, замальовувати, фокусуватися на своїх пріоритетах. Я завжди роблю це і це дійсно мені допомагає. Плануйте своє життя – це кайфово! 😊

      Як гадаєте, успіх – це результат удачі, волі випадку чи все ж щоденної тяжкої праці?

      Я не вірю в удачу! Кожен сам будує своє життя. Все залежить від людини. Не можна виправдовувати свої поразки нещастям чи заздрити чужому фарту. Успіх – не випадковий, це – амбіції, чіткі цілі та постійна невтомна праця і саморозвиток.

      Як визначитися зі своєю професією, знайти своє покликання?

     Спробуй, для початку, визначити цікаву тобі сферу: мода, кулінарія, економіка – повинно бути щось, що тебе приваблює. Можливо, це декілька сфер. Після того, як визначився, «копай» глибше, дізнайся про неї все, що тільки можна. Читай! Особливо класно допомагають книги, написані засновниками чи керівниками успішних компаній – вони дозволяють побачити той чи інший бізнес зсередини.

     Можеш пошукати компанії в цій сфері, що тобі подобаються,  дізнатися більше про їхнє корпоративне життя та роботу там. Якщо любиш каву чи моду, неважливо, то знайди тих, хто цим займається і дізнавайся більше про вакансії, пов’язані з ними, наприклад.

    Також можеш виписати всі свої таланти, згадати, що тобі давалося найкраще в дитинстві та зараз – можливо, твоє покликання очевидно, а ти просто не помічаєш цього.

      Ну, а потім – пробуй, постійно шукай себе у всьому, що тобі цікаво, не зупиняйся і не опускай рук. І так, методом «проб і помилок» ти знайдеш свій шлях. Пам’ятай, негативний досвід – теж досвід, до того ж, він вчить нас навіть краще, ніж певні перемоги. Потрібно занурюватися у справу, яку робиш, з головою та пізнавати її цілком і повністю.

     Чи є спосіб зрозуміти що те, чим ти займаєшся – це твоє? І чи варто покинути справу чи навчання та змінити все, якщо не відчуваєш тяги до своєї справи?

      Якщо ти просто «ловиш кайф» від своєї роботи і відчуваєш себе на своєму місці – то це твоє. Я бачу багато талантів в кожному і знаю, що допомагати людині знахо

дити свій власний шлях – це моє покликання.

      Так, гадаю, що варто покинути те, до чого не лежить душа. Перебороти свій страх, ризикнути і почати все заново, якщо потрібно. Для цього ніколи не пізно! Варто лише зробити перший крок до змін – і твоя доля сама тебе знайде. Якщо, звісно, ти прикладеш досить зусиль. Інколи довгі роздуми заважають, особливо коли потрібно діяти. Декому можу сказати «Не думай – дій!»  Вибирай завжди найкраще для себе, якщо є така можливість.

     Я вважаю, немає сенсу витратити чотири роки на справу, що тобі не цікава. Навіть на третьому курсі можна перевступити і відкрити для себе нову спеціальність.

      Спираючись на свій досвід, які поради з побудови кар’єри та свого успіху Ви можете дати майбутнім спеціалістам?

       Просто необхідним є ніколи не стояти на місці, завжди шукати свій шлях, пробувати і пробувати, аж доки не відчуєш, що досяг свого.

     Потрібно також постійно шукати роботу, а не просто думати про неї, адже успіх – це справа праці, практики та любові.

      Заводити собі хобі – це підтримує внутрішню мотивацію та надихає на якісь певні звершення, відволікає від рутини.

    Знаходити собі однодумців та багато спілкуватися з різними людьми,  розширювати свій кругозір. Оточення має величезне значення.

     Планувати своє життя та ставити перед собою чіткі цілі. До того ж, важливо виділити для себе один найважливіший пріоритет і фокусуватися на ньому.

     Відвідувати різноманітні тренінги, такі як, наприклад, HR school та Digital skills від STUD-POINT, або будь-які, що зможеш знайти. Брати інформацію з усього, що є навколо, прагнути до неї. Можна знайти собі коуча – класно, коли є людина, з якою можна «розкласти все по поличках» та розробити план дій по досягненню своєї мети.

         Багато-багато навчатися! Не лінуватися та цікавитися всім, що тебе оточує.

         Шукати натхнення та розуміти, що саме тебе надихає, що окрилює та підштовхує до дій.

    Ну і, звісно, вірити в себе і в свій успіх, тоді #ТИЗМОЖЕШ!

      Автор: Валерія Шмагун

=