чебурек ням ням ням

Освіта, щоб змінити світ: можливості для молодих викладачів від SABIS

SABIS – це глобальна освітня мережа, яка активно працює у 20 країнах на 5 континентах. Перша школа відкрилась у Лівані в 1886-му році, а згодом мережа поширилась по всьому Середньому Сходу. Зараз в школах SABIS навчається понад 70 000 студентів.
На Ярмарок вакансій Impulse від STUD-POINT прилетіла Recruitment Officer SABIS Аліна Чугунова. Ми ж не впустили можливості і розпитали її які вакансії пропонує компанія і що потрібно, аби стати для неї ідеальним кандидатом.

Чим займається компанія, яка її місія?

SABIS прагне допомогти учням досягти успіху у сучасному мінливому світі. Наша ключова мета – забезпечити якісну освіту та підготувати учнів до вступу у вищий навчальний заклад по всьму світу.

В чому особливість школи SABIS?

У школи є спеціально розроблена програма, яку викладає вчитель. Ми працюємо за системою “point system”, або за чотирма сходинками. Викладач розповідає матеріал, далі учні працюють у групах, потім індивідуальна робота, а тоді перевірка знань. Це допомагає дітям з різних країн активніше взаємодіяти між собою.

Також в нас трохи відмінна система дисципліни та комунікації з батьками. Вчителі не карають дітей, а записують порушників у список і передають його супервайзерам, які відповідають за дисципліну. Тільки вони вирішують, що робити з проблемною дитиною. Також заборонене пряме спілкування батьків і вчителів. Це робиться знову ж таки через супервайзера і через AQC (Academic Quality Controler).

Окрім класичних предметів, на кшталт мови та математики, в школі є факультативні заняття: балет, гімнастика, плавання, малювання, музичні мистецтва та хор.


Який шлях потрібно пройти, щоб потрапити на роботу в SABIS?

Для початку ви заходите на сайт і обираєте фільтр по локаціях: ОАЕ, Оман, Катар і Бахрейн. Далі клікаєте на бажану вакансію і заповнюєте онлайн-анкету. В ній можна вибрати три локації, на які ви хочете поїхати. Далі прикріпляєте своє CV, копію диплому, якщо він є, та фотографії.

Після цього потрібно пройти три етапи інтерв’ю. Перший етап – співбесіда англійською по телефону. Ми питаємо, які локації ви розглядаєте, беремо до уваги ваші побажання і, якщо є вакансії в цій країні, записуємо вас туди.
Друге інтерв’ю з вашого предмету проводить наш спеціаліст. Останнє інтерв’ю – по Скайпу.

По завершенню трьох етапів ми надаємо вам контракт. Для вас оформлюється віза, квитки і ви готуєтесь до поїздки

На скільки підписується контракт?

Контракт з викладачами підписується на 1 рік. Ви викладаєте 9,5 місяців з вересня до кінця червня, а липень-серпень – це оплачувана відпустка, коли ви можете поїхати додому. У викладачів такі самі канікули як і у дітей: на Різдво та на Великдень.
Також у вас завжди є можливість подовжити ваш контракт ще на рік. В SABIS є викладачі, які працюють вже 20 років, щоразу подовжуючи контракт.

Як проходить адаптація новачка?

Ви прилітаєте за 2 тижні до початку занять в середині серпня.
Школа вам надає житло. Зазвичай це квартира на двох людей, де у кожного власна кімната. Вітальню та кухню ви ділите зі своєю сусідкою-колегою по школі.
Кожному новачку обов’язково проводять екскурсію по місцевості, розповідають про країну та її особливості.

Викладачі перший тиждень прослуховують лекції з історії школи та методології викладання. Потім їх направляють до своїх кафедр для інтенсивнішого навчання зі свого предмету: проводяться пробні уроки, консультації з іншими викладачами та керівниками кафедр. В цей період усі тренінги загальні і це чудова можливість для вчителів познайомитись та поспілкуватись.

Іноді період адаптації може затягуватись – все ж таки чужа країна. Щоб полегшити цей процес школа організовує спеціальні івенти, які занурюють учнів та викладачів в ігрову атмосферу.  
Нещодавно проходив “Cultural Day”, де кожна країна представляла свій стенд з атрибутикою, прапором та національною їжею. Крім того усі представники показували номер з національними піснями та танцями. Такі заходи неабияк об’єднують викладачів та дітей.

Які є можливості для студентів?

Ми шукаємо вчителів усіх шкільних дисциплін, а особливо інформатики, математики, хімії, музичного мистецтва та балету.

Ми пропонуємо:

  • Повну підготовку та професійний розвиток;
  • Штат із працівників 60 національностей;
  • Можливість переведення у будь-яку школу мережі SABIS;
  • Щорічний квиток на літак в обидва боки;
  • Безкоштовне проживання та комунальні послуги;
  • Покриття витрат на проїзд;
  • Заробітну плату без податків;
  • Премію по закінченню роботи в компанії;
  • Додаткову програму накопичення заощаджень.

Чи ви оформлюєте студентів офіційно?

Так, ми пропонуємо офіційне працевлаштування для випускників університетів. Якщо претендент навчається на 4-му курсі, ми можемо починати проводити інтерв’ю, адже вже у червні він матиме на руках диплом.

Скільки отримуватиме викладач без досвіду роботи?

Стартова викладацька зарплата – від 1700 до 2200 доларів на місяць без податків. Але в залежності від досвіду кандидата сума може варіюватися.
В країнах Середнього Сходу до вчителів поважне ставлення. Бути вчителем – престижно, тому і зарплати в них досить високі.

Чому SABIS зацікавлений у викладачах з України?

За нашою практикою випускники з України мають хорошу підготовку і добре себе показують в роботі. Тому школи дуже зацікавлені у викладачах зі слов’янських країн.
Наприклад, минулого року один хлопець поїхав до нас у школу після закінчення механіко-математичного факультету університету Шевченка. Це був просто випускник бакалаврату, який мав лише невеликий викладацький досвід. Але його порекомендували і він успішно пройшов усі співбесіди. Зараз він викладає математику для старших класів і ним дуже задоволені.

Що має бути в кандидаті, аби його взяли на роботу?

Відкритість до інших культур. SABIS – це міжнародна школа, ми не ділимо дітей за расою, поглядами чи країною походження. Арабські, американські та слов’янські діти можуть навчатись в одному класі.
І, звісно, наш кандидат має добре володіти англійською мовою, щоб не мати труднощів з викладанням матеріалу.

Як себе презентувати на інтерв’ю, щоб гарантовано отримати роботу?

Я би порадила бути відкритим до усіх країн. Це значно підвищить ваші шанси отримати посаду.
Обов’язково розповідайте про себе все як є. Адже ми також зацікавлені в тому, аби вам було добре з нами працювати.

І порада: під час першого інтерв’ю поставте усі питання, що вас хвилюють. Якщо ви маєте якісь упередження з приводу шкіл або країни, одразу ж озвучте їх – це важливо, щоб ви не вагалися і в останню мить не передумали. До того ж, ці питання ніяк не вплинуть на прийняття нами рішення. Це нормально мати сумніви.

Що важливо пам’ятати тим, хто тільки починає будувати своє кар’єрне щастя?

Думайте “outside the box”, наважуйтеся на нові нестандартні рішення та доводьте усьому світові, що ваша нація є надзвичайно талановитою та перспективною.

 

=