чебурек ням ням ням

Історії успіху. HR school.

       HR school – проект, що не тільки навчає, але й допомагає отримати бажану роботу та купу знайомств і навичок.

      Але що саме означають ці слова? Розібратися в цьому питанні мені допомогла випускниця HR school, рекрутер компанії Ring Ukraine та просто чудова та натхнена своєю роботою і життям дівчина – Олександра Сафроненко.

      Олександро, розкажи трохи про себе, будь ласка.

      Мені 22 роки, зараз я навчаюсь на магістратурі з маркетингу, маю диплом бакалавра з біохімії та працюю в Ring Ukraine рекрутером. Гадаю, можна сказати, що я не боюся шукати себе.

      Скажи, а в чому різниця між рекрутером і HR-ом?

      Насправді, HR – це досить широке поняття, що включає в себе багато різних напрямків, в тому числі рекрутинг. Рекрутер займається конкретно пошуком спеціалістів, співбесідами та наймом, а в роботу HR входить також адаптація нових працівників, налагодження роботи в колективі, підтримка комунікації, мотивація, компенсації та бенефіти тощо.

      Чому ти захотіла займатися саме рекрутингом і розвиватися в цій сфері? Тобі це було цікаво з самого початку?

      Моє захоплення цією роботою почалося за часів мого перебування в Klitschko Foundation – там не вимагали ніяких поглиблених знань в чомусь лише нашого бажання розвиватися. Були моменти, коли нам показували, як писати резюме та проводити співбесіди і це мене дуже захопило. Тобто, я зрозуміла, що спілкуючись з кандидатами, я відчуваю себе, як риба у воді, а тому захотіла більше себе в цьому пробувати.

      Як ти дізналась про HR school від Stud-Point?

      Це все вплив Facebook – я натрапила на сторінку івенту через свою підписку на Stud-Point і дуже захопилася побаченою картинкою в шапці події, вона була дуже яскрава та одразу змусила мене дізнатися більше про проект, тому читаючи пости на сторінці, а особливо, історії спікерів (які були дуже мотивуючими), я подумала, а чому б і ні? Тому подалася на отримання безкоштовного грантового місця на участь і змогла його отримати.

      Ти знала до HR school про Stud-Point?

      Я студент – тому, звісно, знала. Більшою мірою, завдяки Ярмарку Вакансій, що проходив, в тому числі, на ВДНГ біля мого корпусу. Я шукала роботу, тому не могла не наштовхнутися на Stud-Point. А після HR school, ще й почала активно розповідати про організацію друзям, навіть стала, так би мовити «амбасадором» для одногрупників.

      Яке було твоє перше враження про Stud-Point? Зараз воно якось змінилося?

      Знаєш, у нас в країні слабко розвинена довіра до тих, хто хоче якось допомогти і не «нажитися» на цьому, тому я теж була трохи скептично налаштована – просто не вірилося, що можна пройти такий класний курс, як HR school та інші, без-кош-то-вно й отримати гарну роботу потім, був страх бути обманутою. Такі стереотипи лякають і затуманюють розум.

      Але я не бачила і не чула жодних поганих відгуків про Stud-Point і вирішила спробувати для себе це – і абсолютно не шкодую. Зараз я розумію, що ця організація варта довіри! Тобто мені подобається діяльність компанії. На HR school все було дуже добре організовано і я насолоджувалася цим курсом і новими знаннями.

      Тепер моя думка еволюціонувала, завдяки тому, що я більше дізналась про Stud-Point. І їх слоган «Ми створюємо 1 000 000 успішних кар’єрних історій» для мене дещо більше, ніж слова, бо я – одна з цих історій.

      Ти знаєш про інші проекти Stud-Point?

      Так, я дуже хотіла потрапити на Digital School, але, на жаль, трохи зараз не вистачає часу через роботу. Ще мені здаються, крутими такі івенти, як SMM&Copywriting School, Marketing School, Ярмарки Вакансій. Особливо подобається, що можна відвідати їх офлайн – переглянути відео з курсів. Ці проекти завжди «на слуху». Один раз дізнаєшся про Stud-Point і він почне супроводжувати повсюди.

      Ти згадала про Ярмарок Вакансій, коли ти вперше з ним зіткнулась?

      Як я вже казала, я чула про нього ще студенткою бакалаврату, але не відвідувала, бо гадала, що з моєю біохімією, мені там нема чого шукати, тепер, побувавши там особисто в якості рекрутера від Ring Ukraine, трохи навіть шкодую про це. Побувала вперше в якості волонтера від Stud-Point, коли мене запросила знайома по проекту HR school.

      А вже цієї осені представляла там свою компанію – і це було дуже приємно. Дуже багато спілкування, цікавої та креативної молоді та позитиву. Класно, що такі проекти існують.

      Чим ти гадаєш, тобі допомогли Stud-Point та HR school?

      Скажу навіть одним словом – networking. Тобто маса спілкування, нові знайомства, знання, підтримка організаторів, що показала, що так – ти зможеш. Ну і звісно, я знайшла роботу рекрутером в компанії, що мені дійсно подобається, не маючи відповідного диплому, проте маючи сертифікат про успішне закінчення HR school – я була однією з кращих випускників, що дійсно вплинуло на мою кар’єру.

      Коли ти про це згадала, то розкажи трохи більше про свою компанію?

      Ring Ukraine – це smart home security products, охоронні системи розумного дому. Це дещо унікальне! Особливо мені подобається історія створення компанії і її шлях до успіху. У 2014 році наш засновник Джеймі Сімінофф працював у себе в гаражі, і до нього хтось прийшов і почав дзвонити в двері, він не хотів відкривати двері і подумав, що було б класно мати девайс, що з’єднує дверний дзвінок з мобільним телефоном. А тепер вона переросла в дуже важливий проект – захист будинку від вторгнення. Тобто це тепер ціла система motion sense датчиків, що встановлені по всьому будинку і надсилають всі повідомлення про зовнішні рухи через спеціальний додаток.

      Наш девіз «Reduce crime in the neighborhood» і це реально так працює. Ми вже змогли попередити купу злочинів і крадіжок. Безпека житла, а тому і життя, дуже важлива для людства. Тому це дуже актуально.

      HR school – як воно було і чим тобі запам’яталося?   

      Це був дуже інтенсивний тритижневий курс, лекції чотири рази на тиждень по вечорах, купа крутих надихаючих спікерів, два життєвих та дуже професійних кейси. Я часто тепер використовую знання, отримані тут, в роботі та і просто житті. Якби в мене спитали, чи пішла б я туди ще раз – однозначно, це варто і часу, і навіть грошей.

      Я гадаю, цей курс потрібен не лише для навчання, а і для того, щоб зрозуміти, чи HR-сфера – це те, чим ти дійсно хочеш займатися.

      Чи змогла ти знайти в HR school друзів?

       Так, безумовно. Звісно, спочатку був бар’єр у спілкуванні – все ж ми всі не були знайомі, але Stud-Point постійно допомагав нам дізнаватися один одного краще, довільно об’єднував в команди так, що кожен раз доводилося взаємодіяти з різними людьми, і ця маса спілкування «зняла» цей бар’єр.

       Пізніше ми почали збиратися до проекту всі разом і обговорювати те, що було в минулий раз. Зараз ми не спілкуємося так часто, але кожен з нас знає, що може в будь-який момент звернутися до іншого за допомогою чи просто так і не буде відторгнутим. Ми не хотіли розлучатися після проекту – було, наче їдеш з табору в дитинстві – обійми, сльози і так далі. І це дійсно круто, я вдячна Stud-Point.

       Три слова про HR school – що в тебе асоціюється з курсом?

      Люди, атмосфера, навчання. Дуже корисно, круто, вимогливо та інтенсивно. Ми працювали на межі своїх сил і це надихало робити навіть більше, чим можеш. Ще дякую всім спікерам – вони всі чудові люди і справжні професіонали.

      Автор: Валерія Шмагун

 

=