чебурек ням ням ням

Формула успішного відеорезюме

Якщо ти коли-небудь чув від роботодавця: «Надішліть мені ваше відеорезюме», значить ти вже давно мав його відзняти.
Цей формат самопрезентації досить популярний у сучасному світі, тому сьогодні ми розповімо що таке відеорезюме, яким воно може бути, як правильно його підготувати та де краще розмістити.

Відеорезюме — це короткий ролик, у якому людина, що влаштовується на роботу, розповідає про себе та чому хоче отримати саме цю посаду. Воно дозволяє майбутньому працівникові більш глибоко розкрити себе, свій характер і професійний потенціал, а роботодавцю — оцінити особисті якості людини та побудувати перше враження.

Відеорезюме поділяється на такі види:

  • Відеоролик — резюме, у якому ти розповідаєш про свої професійні й особисті якості;
  • Відеовізитка — резюме з нестандартним оформленням, у якому використовується колір, графіка, фото, приклади робіт тощо.
  • Інфографіка (графічне відеорезюме)резюме з візуальним або наочним представленням інформації, використовують для представлення складної інформації (графіки, таблиці, діаграми, карти тощо).
  • Комбіноване відеорезюме — резюме, у якому можна використати елементи усього переліченого вище й як доповнення можна використовувати презентацію в PowerPoint.

Хочемо наголосити на тому, що вид твого резюме має бути ретельно підібраний під ту вакансію, яку обираєш. Наприклад, відеовізитка недоречна для працівників банку чи офісу, її краще використовувати людям, які шукають творчу спеціальність: дизайнерам, фотографам, івенторам тощо.

Не забувай про те, що відеорезюме може бути як успішним стартом твоєї кар’єри, так і абсолютним провалом у ній. Тому обов’язково потрібно дотримуватися правил його створення.

Як створити відеорезюме?

Щоб не стати заручником власної неуважності та поспішності, зверни увагу на зміст та структуру резюме. Пам’ятай про те, що ти створюєш ділове відео, а не аматорський ролик. Відеорезюме повинно бути лаконічним і не містити зайвих відомостей, які не є визначальними для прийому на цю роботу. Заздалегідь продумай, які навички хочеш продемонструвати роботодавцю.

Резюме має бути природнім. Ти не повинен виглядати як робот, який монотонно описує, що він вміє. Роботодавець повинен побачити живу та відкриту до співпраці людину, яка хоче знайти роботу своєї мрії. Для цього уяви перед камерою близьку людину, ніби всю інформацію розповідаєш тільки їй. Так між тобою та роботодавцем налагодиться контакт і ти не почуватимешся скутим.

Щоб твоє відеорезюме насправді було цікавим роботодавцю, воно повинно тривати не більше 2 хвилин. Найвигіднішим вважається ролик до 1 хвилини. Важливими є перші 20 секунд, тому саме в цей час необхідно максимально зацікавити керівника.

Доречним має бути не тільки стиль викладення матеріалу, а ще й те, як ти виглядаєш у кадрі. Тут діє той самий принцип, що і в попередній пораді. Для творчих спеціальностей можеш проявити свою креативність та неординарність на фоні відео та його подачі, але не перестарайтеся із зовнішнім виглядом. Для керівних посад краще дотримуватись стриманості й у подачі, і в одязі.

Відеорезюме повинне складатися з 5 основних частин: вступу, знайомства, досвіду роботи, додаткової інформації та підсумку.

У вступі ти маєш привітатися з роботодавцем та представитися. Дуже важливо починати зі свого імені та прізвища, молоді пошукачі можуть не вказувати по батькові. Це може виглядати так: «Доброго дня! Мене звати Новікова Олена».

Знайомство розпочинається відразу після представлення. Тут варто вказати посаду, яку ти хотів би зайняти або вищий навчальний заклад, де навчався.. Наприклад: «З 2013 по 2017 рр. навчалася на факультеті інформаційних технологій у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Хочу отримати посаду менеджера з продажу».

Якщо ти маєш досвід роботи, розкажи коротко про нього. Більш детальну інформацію роботодавець зможе отримати з твого письмового резюме (так, воно також потрібне). Можеш подати інформацію так: «З 2016 р. працювала в компанії СОФТКОМ менеджером з продажу. Займалася обробкою бази існуючих та потенційних клієнтів, вела телефонні переговори з клієнтами, консультувала клієнтів з програмного забезпечення та складала комерційні пропозиції».

У додатковій інформації можеш описати свої ділові якості. Розкажи про вдалі проекти під час навчання, назви місця проходження практики, стажування. Зупинись на тих знаннях і навичках, які здобув протягом навчання. Наприклад: «У 2015 р. пройшла курсову підготовку CISSP Prep Class. У 2016 р. пройшла практику в компанії LemonIT, а в 2017 р. стажування в Медіатрейд».

У підсумку акцентуй увагу роботодавця на тому, чому він має обрати саме тебе на запропоновану посаду, розкажи чим тебе приваблює ця вакансія та на що ти готовий заради цього місця. На завершення подякуй за увагу та вкажи контактні дані, щоб роботодавець міг зв’язатися з тобою. Наприклад: «Моєю особливістю є те, що я добре оцінюю поточне становище організації, її фінансові показники, основні продажі, і як наслідок, рентабельність самого бізнесу. Я вмію керувати своїми емоціями, з легкістю витримую будь-які навантаження, не зважаю на стресові ситуації. Швидко вчуся та легко перемикаюся з одного напрямку роботи на інший. Вмію орієнтуватися на потребах клієнтів. Дякую, за увагу!»

Де розміщувати відеорезюме?

Не варто публікувати відеорезюме на відкритих ресурсах в Інтернеті, де твою презентацію побачить кожен. Перше джерело, до якого звертається роботодавець — рекрутингові агенції. Тому, насамперед, спробуйте розмістити відеорезюме саме там.

Також резюме може бути вислано в додатку до листа безпосередньо менеджеру з персоналу, який буде розглядати твою кандидатуру. Або ж можна відправити його окремим файлом чи дати в письмовому резюме посилання, перейшовши за яким можна буде переглянути відео.

 

Такий формат резюме не гарантує джоб-оферу, але ти принаймні здивуєш роботодавця ретельним підходом до пошуку роботи та своєю наполегливістю. Тож, чому б і ні?

Автор: Анна Грохольська

 

 

 

=