чебурек ням ням ням

BuJo або як стати Володарем часу

    Життя – це рух! І не знаю, як ти, а особисто я вічно ганяю в гарячці по всім усюдам, гадаючи, як встигнути все на світі і ні про що не забути.

    У якій аудиторії пара, як звати викладача, який сьогодні день тижня, а яким буде 16-те, а коли ми там збиралась в театр, врешті решт, коли повнолуння і скільки я вчора спала? Неможливо втримати в голові усе-усе, а робити нотатки на купі різних листків чи в телефоні набридає, та й в потрібний момент не знайдеш ТУ саму.

   Нещодавно мені підказали просто шедевральну ідею, як почати нарешті керувати своїм життям самостійно, а не плисти за течією, не встигаючи вхопитися за жоден камінчик.

   Bullet Journal – він же, по-простому, BuJo – це спеціальний метод ведення блокнота, створений Райдером Келлером, у якого ще в дитинстві діагностували проблеми з навчанням і концентраією, тому він був просто змушений шукати альтернативні шляхи ефективного зосередження на роботі – так і з’явилась методологія організації життя через ведення такого собі щоденника.

   BuJo – це мистецтво продуманого життя. Щось подібне до тих щоденників, що ведуть школярі, але набагато більш естетичне та широке. У нього можна записати та замалювати все, що тобі потрібно – календар, розклад, список справ, витрати чи навпаки заощадження, прочитані книги чи переглянуті фільми та серіали (зручно записувати серію, на якій зупинився, бо, гадаю, усім знайоме це відчуття легкого відчаю, коли хоч убий не можеш згадати, де закінчив), трекери сну чи звичок,що класно допомагає, наприклад, не забувати пити досить води чи бігати зранку, адже відмічаючи це все у кінці місяця буде чудова видна вся правда про тебе – де ти полінився і не зробив планку, а де натиснув на власну силу волі і спромігся на завдання з виш.мату.

   Це допомагає не лише тримати себе у формі і слідкувати за своїми потребами, а й розвиватися, як особистість. Тайм менеджмент вже давно посідає одне з лідируючих місць у списку необхідних речей для успіху людину. Варто навчитися правильно керувати своїм часом, як одразу ж помічаєш, що життя підкоряється тобі у всій своїй різноманітності. Завдання BuJo підвищити продуктивність кожного, при цьому не даючи йому забути про першочергові потреби організму.

   Уся ця корисна функція, звісно, має надзвичайну вагу, але зізнаюся чесно, спочатку мене більше захопила ідея просто напросто мати такий красивий щоденник. В плані, блокноти й так мені подобаються, але коли він ТАК оформлений, то неможливо лишитися байдужим.

    Коли вперше моя подруга розгорнула його переді мною на сторінці жовтня – я була підкорена. Цілком і остаточно. У думках було лише одне – ХОЧУ. Яскраві малюнки, мінімалістичні таблиці, чіткі та прості лінії, повна воля в тому, що і як робити. Захват!

   Лякало лише одне – художник з мене, на жаль, від слова «худо» і я сильно сумнівалась, що зможу естетично та гарно вести BuJo (а мені, повір, завжди хотілося), проте мене завірили, що ця методика абсолютно для кожного і навіть мої, пардон, криві руки не здатні зіпсувати ідею генія.

    Чи мене таке переконало? Заради Бога, я бачила свої конспекти! Але мені впихнули блокнот (а я вже згадувала, що в мене перед ними слабкість) та показали, як правильно поділяти сторінки (Youtube, Google і Pinterest наповнені масою крутих ідей, які дійсно розраховані на різний тип людей та їх вміння), і я, не особливо вірячи в успіх, але дуже на нього сподіваючись, спробувала оформити свої перші сторінки.

  І в мене вийшло! Тобто розумієте…малюнки та невеличкі карикатури не були верхом досконалості і близько, але мій Bullet Journal все рівно виглядав дуже привабливо. Я дійсно фанатію від гарненьких і акуратних конспектиків, тому той факт, що мій блокнот дійсно виглядав, як ті, на які я дивилась з білими заздрощами, і навіть краще (адже система дійсно дуже продумана), викликає у мене «щеняче захоплення».

    Розповім трохи детальніше про саму структуру Bullet Journal. Одразу скажу, що є дуууужеее багато ідей того, чим його можна додатково заповнити, але деякі його частини незмінні.

    Перша сторінка – так званий, ключ. Це позначення (наприклад, «-» – помітка для нотаток, а «•» – для завдань, ти вільний вигадувати власні знаки, якщо захочеш), що використовуються для зручності та економії часу, аби ти одразу знав до чого написана та чи інша фраза в майбутньому та міг її стисло позначити в календарику.

    Потім можна зробити справжній зміст з записом сторінок та їх тем. Але я, як все ще досить лінива людина, просто використовую кольорові наліпки на сторінки з коротким підписом.

     Далі календар на рік – аби завжди був під рукою і вказаною раніше позначкою можна було відмітити чиєсь день народження чи похід в гори.

    Для BuJo далі необхідний поділ на місяці. Тобто сторінка, наприклад, Листопаду. Оформляй, як тільки хочеш, малюй листочки, оленів, сердечки чи парасолі. А як не хочеш, то просто календар на місяць.

   Наступна сторінка – трекер звичок. Продумай, за якими своїми шкідливими чи навпаки корисними звичками варто було б спостерігати та виправити в кращий бік. Це проста табличка – числа, дні тижня, назви та ті ж помітки з ключа («х» – зробив, «о» – не зробив).

    Можна також вести сторінки хобі та вподобань. Наприклад, записувати переглянуті за місяц серіали/фільми чи прочитані книги. Теж непогано прописати те, щоб тобі хотілося б зробити, можливо, написати поему про кота в осінній депресії чи намалювати подаровану другом чашку з єдинорогом. Такі нотатки дозволять не забути про заплановане та приділити більше часу тому, що подобається. Адже іноді ми не займаємося навіть улюбленими справами лише через прокрастинацію, а це досить образливо.

    Корисним може бути трекер витрат, що дозволяє слідкувати за своїми фінансами. Та трекер сну – відмітки на кожен день про кількість щасливих годинок у царстві Морфею (це може бути досить гарненький графік з його динамікою). Цікавою ідеєю є трекер настрою – так ти зможеш навчитися контролювати свій сум чи гнів. Також можете записувати рецепти приготованих за місяць страв чи відвіданих ресторанів. Тут завжди є місце для фантазії і творчості.

    Далі поділ на тижні – ця частина дійсно схожа на шкільний щоденник, але гарніша в сто разів, тим паче, що ніхто не обмежує ні у кольорі ні у вигляді. Розпиши  дні тижня так, аби було місце для нотаток та завдань. Це допоможе мати чіткий графік дня та знати всі свої плани наперед.

    BuJo дозволяє фантазувати, як тільки заманеться! І ця свобода надихає займатися ним кожен день. Це навіть свого роду хобі, адже потребує часу і зусиль.

   Часто таким блокнотикам навіть імена придумують, аби потім, коли їх збереться декілька, знати «ху із ху», тим паче, що вони своїм наповненням, як і люди відрізняються один від одного. Та й це просто досить мило і прикольно, що прив’язує до цієї техніки ще більше:

   – Ти вільний завтра о шостій?

   – Зараз я запитаю у Бенедикта.

   – Камбербетча?

   – Ну, гадаю, він теж може знати.

     Одне з основних правил BuJo – завжди мати його при собі. Інакше ніяк – це ж твій вірний друг і порадник. Що як знадобиться записати «знайти ту пісню про садівника» чи переглянути розклад на 13-й тиждень навчання, коли зараз лише п’ятий?  

    Bullet Journal – це метод заохотити себе жити краще, більш організовано та продуктивно у різних сферах життя. Тут немає вчителів, які змушують обережно креслити лінії та забороняють використовувати червону ручку і це підкупає – ти сам хочеш це робити і робити саме так, як побажаєш. Це не лише тайм менеджмент, а й хобі, можливість самовираження.

    Мати супер-силу управління часом досить почесна можливість, хіба ні? Спробуй і, можливо, нарешті вийде стати «будівником» свого життя та справжнім супергероєм.

    Автор: Валерія Шмагун

   #ТиЗможеш!

=