чебурек ням ням ням

Будь сильним гравцем lifecell

Привіт! Нещодавно я мала можливість поговорити з дійсно харизматичною, відкритою і успішною людиною та запитати про його секрети, як бути лідером. Це був CFO (Chief Financial Officer)  компанії lifecell Сельчук Шімшек. Давайте подивимося, про що йшлося в розмові.

Будь ласка, розкажіть нам про себе?

Мені 41 рік, я народився в Стамбулі в Туреччині. В університеті я вивчав бізнес, також маю магістерську ступінь з економіки. Я починав свою кар’єру на останньому році навчання, працюючи неповний робочий день в одному з найбільших банків Туреччини.

Після отримання диплому, я вирішив, що хочу працювати в фінансовій сфері в міжнародній компанії. Тому надіслав резюме до трьох корпорацій і Procter & Gamble стала першою компанією, яка запропонувала мені роботу. Саме так я почав свою кар’єру в P&G, пропрацювавши там 11 років. Це був дійсно великий досвід для мене. І за ці роки я працював у Туреччині, Швейцарії та Україні.

Після 11 років в P&G, я вирішив змінити місце роботи.  Так, в 2014 році я почав працювати в Turkcell. З 2016 року і дотепер працюю в Україні на посаді CFO (Chief Financial Officer).

Вам подобається Україна?

Звичайно! Бо як не любити країну, де я зустрів мою дружину. І тепер я теж частково українець. До того ж, мені подобається сама Україна та її люди. Мені здається, що українці привітні, спокійні, добре освічені, скромні і м’які у гарному сенсі. Ще я помітив, що українська молодь теж дуже натхнена і має реальний потенціал, щоб змінити країну на краще, побудувати гарне майбутнє для себе і своїх дітей.

Які ваші професійні обов’язки зараз? Які навички, на Вашу думку, важливі для цієї роботи?

Я відповідаю за фінанси, постачання, управління штатом, податками, рахунками і таке інше. В моїй дирекції працює 40 людей. І зараз я більшість свого робочого часу проводжу спілкуючись з колегами. Тому я переконаний, що в сучасному світі на будь-якій посаді  “soft skills” важливіші, ніж “hard”. Тому що можна навчитися математиці, але не менш важливо вміти спілкуватися з людьми.

Я вважаю, що фінансовий директор повинен бути комунікабельним, мати цілісне бачення ситуації та розвинені лідерські якості.  Це, як на мене, найважливіші риси, щоб керувати будь-якою дирекцією.

Розкажіть нам більше про компанію lifecell та її послуги, будь ласка.

lifecell – це діджитал-оператор, який є драйвером українського ринку телекомунікацій. Тому ми хочемо надавати цифрові послуги для наших клієнтів у кожному аспекті їх життя. Ми створюємо еко-систему діджитал-послуг та додатків, якими буде зручно користуватися нашим абонентам. Це, перш за все, швидкісний інтернет 4.5G, цифрове спілкування та дзвінки в месенджері BiP, цифрове телебачення TV+, музичний додаток Fizy, хмарне сховище lifebox для зберігання будь-який файлів, а також платіжна система Paycell та інші цифрові послуги.

Ви знаєте, що означає 1440? Це кількість хвилин у добі. Традиційний оператор зв’язку – це 8 хвилин вхідних та вихідних дзвінків на день. Тобто це приблизно 16 хвилин. Мета еко-системи додатків lifecell – надавати якісні діджитал-послуги кожну хвилину в житті абонента. Наприклад, якщо нашому абоненту  подобається слухати музику 40 хвилин щодня, ми хочемо давати йому цю можливість з нашим додатком.

Що Вам найбільше подобається у Вашій роботі?

Більш за все мені подобається мати можливість впливати та вносити реальні зміни в процеси, розвивати бізнес і певним чином залишати слід в історії компанії. Краса фінансів, як спеціалізації, та фінансового директора, як посади, полягає в тому, що ти відповідаєш за ВСЕ, що є критично важливим. Тому тобі потрібно, щоб всі департаменти компанії працювали, як один механізм, в якому ти завжди перебуваєш в середині всіх процесів!

До того ж, мені потрібно знати майже все і в різних сферах. Я весь час маю розвивати свої навички і знання. Наприклад, для успішного керування процесами, я маю бути другим кращим маркетологом після того, хто очолює маркетинг. І це правило працює для всіх департаментів в компанії.

Чи вважаєте Ви, що читання є дійсно важливим для самовдосконалення для кожної людини?

Читання є надзвичайно важливою частиною життя кожної людини, яка хоче бути успішною. Я переконаний, що будь-які навички можна розвинути. Наприклад, тіло має свої межі розвитку, але мозок – ні.

Зі свого досвіду я можу порадити читати біографії, бо кожна людина проходить свій унікальний шлях. Прочитавши про нього, можна отримати певний досвід і зробити для себе висновки.

Також я вважаю, що кожен з нас має знайти свою власну сферу інтересів, особливо в деяких науках. Щоб обрати своє, потрібно багато чого спробувати. Наприклад, можна знайти в своєму університеті групу людей-однодумців й почати проводити час у бібліотеці разом, ділитися думками про прочинані книги, обговорювати їх та таким чином знайти свій улюблений жанр і книги.

Класичні романи та новели теж чарівні. Я вважаю, що вам дуже пощастило, що ви можете читати українською та російською мовами твори в оригіналі. Вони, на мій погляд, найкращі.

Чи можете Ви порадити читачам свої улюблені книги?

Якщо ви цікавитесь фінансами, як і я, то ражду постійно читати тематичні газети та журнали, такі як Financial Times, The Economist, Forbes тощо.

Для інших, як я вже говорив, краще знайти свої власні вподобання в літературі. Мої улюблені книги: Малкольма Гладуелла «Неординарні», Даніеля Канемана «Мислення, швидке і повільне», Стівена Кові «7 навичок високоефективних людей».

У Вас є свій секрет успіху? Що Ви можете порадити тим, хто тільки починає свою кар’єру?

Перш за все, раджу розвивати та «прокачувати» свій мозок будь-яким доступним способом кожну хвилину впродовж всього життя. Також розширювати область власної відповідальності – бути лідером, сильним лідером.

По-друге, намагатися залишити свій власний слід в історії. Для цього  доведеться важко працювати, аби створити те, що запам’ятається в майбутньому. Не достатньо працювати добре, треба бути найкращим у своїй справі!

По-третє, треба мати високий рівень соціального та емоційного інтелекту та щоденно його підвищувати. Також потрібно розвивати співчуття та емпатію до людей, тобто бути соціальним гравцем!

По-четверте, треба розвивати сильний самоконтроль та відчуття відповідальності. Треба контролювати себе та завжди слідкувати за своїми дедлайнами та результатами.

І останнє, але не менш важливе – раджу кожному знайти спорт, який приноситиме задоволення, а також цікаві та корисні хобі. Твій успіх залежить від твого фізичного та емоційного здоров’я, не забувай про це!

Автор: Анна Богданова

 

=