чебурек ням ням ням

Кращі – з Укртелекомом!

Укртелеком – одна з найбільших компаній України, яка надає повний спектр телекомунікаційних послуг в усіх регіонах країни. Компанія – лідер ринку фіксованого доступу до мережі інтернет (понад 1,6 млн користувачів) та є найбільшим оператором фіксованого зв’язку (близько 5 млн абонентів). Якими принципами у роботі послуговується компанія та як потрапити до них на роботу, дізнавалася Оля Птуха.

Як проходить робочий день? 

В нашій компанії є традиції, які є загальними для всіх співробітників. Також є свої звичаї в кожному департаменті чи відділі.  Наприклад, в нашому департаменті співробітники частенько приходять ще до початку робочого дня та діляться новинами та планами на день із колегами за чашкою смачної кави. Це стало доброю традицією та заряджає позитивними емоціями на весь день Також ми вітаємо своїх іменинників креативно: це може бути і квест, і реалізація дитячої мрії, і побажання чи завдання на кожен день.

Найцінніше – це щастя, яке ми бачимо в очах наших колег у їх Дні Народження. Тому що команда – це наша маленька сім’я

Щодо традицій всієї команди, які щороку об’єднують колег із усіх куточків України, можемо виділити День незалежності України. Колеги з внутрішніх комунікацій організовують флешмоби, під час яких всі співробітники мають змогу долучитися до створення чогось масштабного та яскравого. Наприклад, цього року у 6 центральних філіях по всій Україні були створені чудові мурали за українськими мотивами, які наразі прикрашають будівлі офісів Укртелекому.

Світлина від Укртелеком.

Також, в нас є тематичні фотокoнкурси та інтерактивні змагання, у яких може взяти участь будь-який співробітник, та ще й отримати призи. Усі наші заходи висвітлюються у корпоративному дайджесті «На зв’язку» та на корпоративному порталі, що дає змогу співробітникам бути завжди в курсі останніх подій та новин.  До речі, усім разом передивитись свіженький номер «На зв’язку» – це також одна із наших улюблених традицій нашого Департаменту

Крім того, Укртелеком підтримує соціальні ініціативи та реалізує власні проекти. Так, вже 2 роки поспіль компанія реалізує проект «Дзвінок Святому Миколаю». Ми розміщуємо на центральних площах 5-ти міст України чарівні таксофони за допомогою яких усі бажаючі мають змогу зробити відео-дзвінок та в реальному часі поспілкуватись зі Святим Миколаєм.

Також наші колеги долучаються до благодійних акцій, таких як марафони, благоустрій територій – «Чисте місто», тощо.

Розкажіть про ваших співробітників : які вони? 

У нашій компанії поєднуються давні традиції та сучасний менеджмент. Як результат, в компанії пліч-о-пліч працюють досвідчені працівники зі стажем понад 15 років та молоді спеціалісти, які тільки завершили навчання та не мають досвіду роботи. Поєднання знань та досвіду перших та активності і креативності других створюють гармонію, яка сприяє підвищенню ефективності роботи.  

Світлина від Укртелеком.

Кожна історія – особлива. Втім, найяскравіші приклади  – наші учасники освітнього проекту «Кращі – з Укртелекомом». Коли талановиті студенти, які ще не мають досвіду роботи у бізнесі, приходять до нашого проекту, отримують знання, якими необхідно володіти для успішної побудови кар‘єри в нашій компанії, залишаються на стажування. А після стажування трапляється таке, що вже ні бізнес, ні студент не хочуть розлучатися і ми працевлаштовуємо стажера. Цікаво також спостерігати за успіхом та досягненнями випускників проекту вже на робочих місцях. Наприклад, проект «Дзвінок Святому Миколаю», про який ми говорили раніше, придумав та реалізував саме випускник освітнього проекту.

 Де вони черпають натхнення?

Можу сказати про нашу команду: нас надихає дружня атмосфера самого колективу; складні виклики; особисті приклади та ставлення до справи наших ТОП-менеджерів; амбіційні цілі, які ми ставимо перед собою; та звісно ж, наші маленькі і великі перемоги, коли ми бачимо на власні очі результати своєї роботи та вдячність колег.  

Нас настільки багато, тільки у корпоративному центрі налічується близько 1800 співробітників, уявляєте? Тому складно відповідати за всі відділи та департаменти. Скажу, що саме моя команда найдружніша з усіх, в яких мені доводилося працювати в інших компаніях. Ми завжди відкриті, співпрацюємо зі всіма напрямками в нашій компанії, і нас дуже тішить, що ми всюди знаходимо однодумців, та такі ж дружні команди, як наша.

Як у вас проходить співбесіда?

Розповім, як ми відбираємо на освітній проект для студентів «Кращі – з Укртелекомом». Відбір відбувається в три етапи: студентам пропонується заповнити анкету на офіційному сайті, далі запрошуємо на скайп-інтерв`ю, після пропонуємо взяти участь у груповій співбесіді. Нам дуже запам’яталась співбесіда з однією з учасниць проекту в Одесі, яка під час відео-інтерв`ю презентувала нам усі свої медалі, грамоти та нагороди, які вона здобула в минулому. Нас це дуже потішило та развеселило. При цьому, зазначу, що ця учасниця була в нас однією з найуспішніших в проекті, і ми нею дуже пишаємось. Також запам’ятовуються смішні курйозні моменти під час відео-інтерв`ю: коли на фоні учасника з’являються члени його родини, яких він не встиг попередити, або ж одяг чи місце обране для співбесіди не відповідають бізнес-формату. Та ми завжди враховуємо те, що майже у всіх студентів це перший досвід проходження співбесід, саме тому ми включаємо цю та багато іншої корисної інформації в майстер-класи нашого проекту, щоб навчити студентів правилам ділової поведінки.   


За яким принципом оцінюєте резюме?

Для того, щоб потрапити в будь-який із наших проектів для молодих фахівців, нами розроблена та використовується єдина анкета з визначеними завчасно питаннями. Ми розуміємо, що у багатьох студентів, особливо молодших курсів, не так багато досвіду, яким можна похизуватись в резюме Саме тому вирішили допомогти їм та запитати те, що важливо для нас.

В анкеті, яку заповнює студент, ми, в першу чергу, звертаємо увагу наскільки він вмотивований. І звісно, для нас важливо бажання студента розвиватись саме у нашій сфері бізнесу, у нашій компанії

Чи є у вас тімбілдінги, освітні заходи для співробітників?

Мені дуже близьке це питання, бо я сама працюю в департаменті навчання та розвитку персоналу і на цю тему можу говорити годинами. В Укртелекомі дуже важливу роль відводять навчанню персоналу, не кожна компанія може цим похизуватись. В нас існує ціла система, за якою ми навчаємо співробітників. Ми виділяємо основні напрямки навчання в компанії:

         Обов’язкове та професійне навчання

         Корпоративне (де розвиваємо корпоративні компетенції)

         Навичкі продажів (вчимо продавати та презентувати продукти та послуги, домовлятись із партнерами)

         Управлінські навички для керівників

Також окремою лінійкою є проведення тимбілдингів, які реалізуються в різних форматах: квести, фасилітаційні сессії, сюжетно-рольові ігри та бізнес-симуляції. Усе зазначене – це сучасне навчання, розроблене внутрішніми тренерами компанії.

Ці тренінги сприяють ефективній взаємодії в команді, допомагають прийняти важливі рішення, розвинути необхідні для роботи навички.  

Більшість навчальних заходів в Укртелекомі відбувається у вигляді тренінгів та практикумів, де учасники не тільки отримують інформацію за тією чи іншою темою, але і відпрацьовують на практиці навички. Вже з цього року теоретична частина

викладається дистанційно, а от практична частина, звісно, в «реалі». Це дозволяє нам охопити більшу кількість співробітників для навчання.

Скільки у вас співробітників, як часто вони змінюються?

Загальна чисельність співробітників компанії складає близько 24 тис. по всій Україні.

Ми намагаємось будувати корпоративну культуру нашої компанії таким чином, щоб кожен співробітник як можна довше відчував себе комфортно та мав можливості для самореалізації. Як і в будь-якому великому бізнесі, нам важливо, щоб керівники і підлеглі розмовляли однією мовою та розуміли один одного. Проте очевидно, що погляди та цінності змінюються, тому люди йдуть. Натомість приходять інші. Робота кипить, продовжуємо робити життя людей краще. «Краще починається сьогодні» – це наш слоган

Чи є у вас програми стажувань, які?

Так, звісно. У нас є три основні проекти для молодих фахівців: практика для студентів 4-6 курсів технічних спеціальностей (переддипломна, виробнича);

Оплачуване стажування – для студентів 3-6 курсів усіх спеціальностей. Студентів запрошуємо на стажування у випадку появи запиту з підрозділу. Ще одним з варіантів потрапляння на стажування в нашу компанію є участь і перемога у проекті «Кращі – з Укртелекомом» (50% учасників, які найкраще проявили себе під час проекту отримують гарантоване стажування).

Освітній проект «Кращі – з Укртелекомом: Ігри стажерів» – 5 тижнів навчання на майстер-класах та командна робота над вирішенням бізнес-кейсу. На десерт – цікавий квест телекомунікаційним королівством. Запрошуємо студентів 3-6 курсів та молодих випускників. Про старт проекту зазвичай оголошуємо на сайті та на наших сторінках для молодих спеціалістів у соціальних мережах.

Ми заключаємо договори із внз на проведення практики студентів. Щороку ми також організовуємо та проводимо презентації для студентів найбільших українських вишів.

Чи готові ви брати на роботу студента?

Ми завжди раді взяти на роботу студентів у випадку наявності вакансії та бажання студента розвиватись саме у нас. Ми цінуємо креативність та свіжість думок молодих фахівців. А зараз, коли наша компанія стрімко розвивається та змінюється, нам це дійсно необхідно.

Наприклад, у Києві багато студентів із КНЕУ ім. В.Гетьмана. Багато молодих фахівців до нас приходять із профільних вузів (ДУТ, ОНАЗ ім. Попова, ХНУРЕ тощо).

Звісно так! Більшість наших студентів – це талановита молодь без досвіду роботи або з мінімальним досвідом. Сучасні студенти дуже інноваційно мислять і швидко вчаться. Саме тому, швидкість навчання стажера компанії до спеціаліста – досить висока. Але, звісно, без бажання студента нічого не вийде

Які вакансії наразі є у вас і яких талантів, ви вважаєте, не вистачає?

Наразі більшість наших зусиль направлено на залучення молодих фахівців у проект «Кращі – з Укртелекомом: Ігри стажерів», який стартує вже 10 жовтня. За результатами проекту найкращі студенти пройдуть оплачуване стажування у компанії. Ми шукаємо талановитих, яскравих та цілеспрямованих молодих людей, які прагнуть не зупинятись на досягнутому, а завжди відкривати все нові й нові горизонти у професії та своїй кар’єрі.

Фішка в тому, що ми не набираємо до проекту з якимось певними талантами. А саме, коли студент підходить до етапу стажування ми аналізуємо його вміння, та компетенції, які він демонстрував під час проекту, та пропонуємо той напрямок діяльності, у якому він зможе розкрити свої таланти та розвинути нові

 

Що порадите студентам та випускникам, які тільки починають будувати своє професійне життя?

Перш за все, займатись улюбленою справою. Ми багато чули від студентів, що на останніх курсах університету вони чіткіше розуміють чи до душі їм та професія, яку вони обрали. Деякі продовжують розвиватись у своєму напрямку, деякі – змінюють вектор руху. Ми радимо не боятись змінювати напрямок! Я та мої колеги з Департаменту навчання та розвитку персоналу щодня реалізуємо круті проекти, що надихають нас на нові звершення! Більшість з нас працюють не за освітою, яку отримали. Проте ми добре робимо свою роботу та запалюємо усіх інших!

Треба використовувати будь-які можливості стажувань на перших курсах, пробувати себе. На останніх – радимо вже більш усвідомлено планувати кар ‘єру, ставити цілі на майбутнє у відповідності до власних цінностей та побажань.

 

Автор: Птуха Ольга
Журналіст STUD-POINT

=