чебурек ням ням ням

Smm-никам: Кар’єрні можливості у Hashtag

Нарешті нам вдалось зловити цього зайнятого молодого чоловіка! Ми не раз чули від учасників “Інтенсив школи SMM-skills” питання про те, чи можливо потрапити до команди Андрія Гонковського. Саме тому, аби полегшити життя і підійняти вам настрій, ми провели інтерв’ю з тим, хто зробив немалий вклад в цей освітній проект, і щоразу виступає в ролі спікера на ньому.


Засновник SMM-агентства «Hashtag», неймовірна кількість виступів на освітніх заходах (ніколи не шкодує свої знання), власник Інтернет-магазину прикрас з натуральних каменів, співзасновник магазину подарунків і квітів Saval Flowers, має власний освітній он-лайн курс по SMM, тим самим відкрив новий напрямок свого агентства та ще й знаходить час для того, аби знімати власний відео-блог! А тепер увага все це йому вдалось зробити за лічені роки, нещодавно Андрію виповнилось 23!

Розкажіть, будь ласка, про ваше агентство?
Я кервіник SMM-агентства «Hashtag» (хоча, найближчим часом плануємо зробити повний ребрендінг), ми займаємося просуванням компаній у соціальних мережах.Почали роботу не так давно, дещо більше року тому. І за рік ми виросли до 10 співробітників. Дяхто – стажери, дехто працює зі самого старту, але в основному в нашій команді молоді люди!Тоді, чим ви відрізняєтесь від інших схожих агентств?
Я вважаю, що наша основна відмінність – це індивідуальний підхід до кожного клієнта та постійне прагнення до вдосконалення наших послуг.
Також ми відрізняємось тим, що з кожним із наших клієнтів ми знаходимо окремі та індивідуальні методи та інструменти просування їх бізнесу тощо. Ми не працюємо шаблонно, а намагаємось підійти до кожної сфери по-своєму.

Які у вас принципи і правила роботи?
Якихось сталих правил та принципів немає. Мабуть через те, що ми ще доволі молоді компанія. Основний принцип – це орієнтація на результат! Доволі часто від молодих співробітників, які отримали певне завдання, можна почути слова: “я спробую”, “я намагатимусь”. Але я вчу працівників цього уникати, навіть просто в розмові. Нам не потрібно намагатись чогось досягнути, нам потрібно впевнена йти до поставлених цілей.
А чи є у вас програми практик і стажувань?
Так, ми часто беремо на стажування декілька студентів, які повноцінно працюють над власними тематичними спільнотами, забезпечуємо їх навчальними матеріалами та підтримкою. Деякі з них залишаються в якості повноцінних співробітників.

 

Чи співпрацюєте з університетами?
Поки що єдиний контакт з університетами, який можна назвати співпрацею – це семінари, які ми регулярно проводимо для студентів. Зазвичай, це безкоштовні заходи. Проводили подібні – в КНЕУ ім. Гетьмана, КПІ та КНУ ім. Т. Шевченка. 

Чи берете ви до команди студентів взагалі без досвіду роботи?

Так, звичайно, ми з розумінням ставимося до цього, і в першу чергу дивимось не на знання, а на бажання навчатись та працювати. При сильному бажанні студент без досвіду вже через 2 місяці може стати чудовим спеціалістом.

 

У чому особливість співбесіди у вашій компанії?
У нас є декілька критеріїв:
1. Якісне резюме!
Потрібно креативно до цього підійти. Дуже часто нам приходять резюме – надруковані або занадто мілким, або завеликим шрифтом, часом – без фотографій, або забагато описано про те, чим займався на минулій роботі, але мало про те, чого досягли. Як на мене, резюме повинне одразу викликати бажання взяти цього працівника на роботу.2. Тестове завдання!

Доволі цікава статистика, коли нам надсилають близько 100 резюме, а виконане тестове завдання лише 7-10 (3-5 з яких, зазвичай, зроблені абияк). Тобто, ніби люди і хочуть працевлаштуватись, але при цьому не хочуть витратити 30-40 хвилин, для того, щоб продемонструвати свої навички.
Тому закликаю всіх: якщо хочете знайти роботу, і неабияку, а гарну роботу – виконуйте тестові завдання, і робіть це якісно.

 

Розкажіть найцікавіший випадок, який був на співбесіді?

Запам’ятався випадок, коли мені написали на пошту про те, що хочуть до нас на роботу. Я надіслав тестове завдання і отримав супер-якісно виконане завдання. На той момент всі посади в компанії були зайняті, але ми вирішили, що все одно хочемо цю людину бачити в нашій команді. Після цього ми створили нову посаду, і зараз це один із найпродуктивніших працівників нашої команди!

Зважаючи на те, що ви роботодавець, як ви думаєте, яких талантів нині бракує?
Дуже не вистачає тих, хто хоче працювати незважаючи ні на що. Людей з бажанням розвиватись і працювати на результат. Дуже важко знайти саме таких людей.

 

Як ви вважаєте, з якого курсу потрібно йти на практику, а з якого – працевлаштовуватись?
Думаю – на практику вже з 1-2-го курсу. Ну, і краще, щоб в перспективі практика перейшла у повноцінну роботу. Наразі університетська освіта дуже сильно відірвана від реальності. Тому студентам потрібно займатись самоосвітою (книги, семінари, майстер-класи), та починати працювати якомога раніше.

А де студенту шукати першу роботу?
Сайти пошуку роботи, сайти фрілансерів, соціальні мережі. Дуже часто можна знайти роботу саме через керівників компаній! Просто написати в особисті повідомлення про пошук роботи. І такі особисті контакти показують реальне бажання працювати.

 

Юліана ГОРДІЙЧУК
Writer from “STUD-POINT”

=